Eile õhtul avati piduliku tseremooniaga Caen`is Maailma Ratsaspordi Mängud

Eilse avatseremooniaga said alguse viimase nelja aasta suurimad ratasaspordivõistlused – Maailma Ratsaspordi Mängud. Viisteist päeva kestvatel mängudel on koolisõidu ja kestvusratsutamise näol teisete hulgas esindatud ka Eesti.

Maailmamängudel selgitatakse tiitlivõitjad kaheksal erineval ratsaspordialal, milleks on takistus- ja koolisõit, samuti invakoolisõit, lisaks kolmevõistlus, rakendisport, voltižeerimine, kestvusratsutamine ja reining. Demonstratsioonaladena on kavas polo ja hobupall.

Eestlased asuvad võistlustulle koolisõidus ja kestvusratustamises. Koolisõidus esindavad meie väikest vabariiki Dina Ellermann ja Landy`s Akvarel ning Grete Barake ja Talent. Kestvusratsutamises võtab maailma tippudega mõõtu Kairit Kalbre Baltimoriga.

Koolisõiduvõistlus algab homme, esmaspäeval, kuid kuna GP-s on stardis tervelt 103 paari, on programm jagatud kahele päevale ning meie neiud astuvad üles teisipäeval. Kestvusratsutamine peetakse tuleval neljapäeval, 28. augustil.

Algaval nädalal saab alguse ka kolmevõistlus, mille lõpplahendus selgub pühapäevaks. Lisaks on avanädalal kavas invakoolisõit, reining ja hobupall. Järgneval nädalal alustatakse 2. septembril takistussõidu ja voltižeerimisega. 4. septembril alustavad rakendisportlased. Polo demonstratsioon on kavas laupäeval, 6. septembril ning hobupall 27.-29. ja 31. augustil. Täna on Caeni linnas kavas suur hobuparaad, mis kaasab pidustustesse kogu linna.

Avamistseremoonial grandioosselt esitatud Normandia hobuste ajalugu kujutavat etendust, (mis ausaltöeldes meenutas paari aasta taguse "Eestimaa show" kümme korda kallimat versiooni), kirjeldame pikemas loos lähitulevikus koos rikkalike piltidega.

Loe seni pikemat sissejuhatavat lugu siit: http://hobumaailm.ee/?page=3&m=8&y=2014&id=191