Eile sõideti Lanakenis lohutussõite, Eldorado ja Ellermann oslesid täkkude sõidus

Lanakenis Zangersheide kasvanduses peetavatel noorhobuste takistussõidu maailmameistrivõistlustel oli eile lohutussõitude päev, kus osales enamus eestlaste noorhobuseid. Maailma täkkude sõidus saavutasid Hanno Ellermann ja Eldorado vd Zeshoek Tn 15. koha.

Vaid täkkudele mõeldus 150 cm kõrguses ümberhüpetega sõidus jõudis otsustavasse ümberhüpete faasi 11 paari. Ellermann ja Eldorado kogusid põhiparkuuris neli karistuspunkti ja lõpetasid 15. kohal 49 paari hulgas. Võitjaks osutus paljudele eestlastele tuntud Belgia kasvataja Joris de Brabanderi 9aastane Belgia soojavereline täkk Fantomas de Muze (Sandro Boy/For Pleasure), kelle sadulas Karline de Brabander.

Seitsmeaastaste hobuste lohutussõit oli jagatud kaheks, hüpati kõrgusel 135 cm puhtusele ja kiirusele. Gunnar Klettenberg ja Traffic osalesid teises sõidus ja lõpetasid puhta sõiduga üheksandal auhinnalisel kohal. Klettenbergile tuli veel teinegi puhas sõit – karistuspunktideta läbis ta 125 cm kõrguse puhtusele ja kiirusele raja viieaastaste lohutussõidus Darco`ga, saades 19. auhinnalise koha. Samas sõidus lõpetasid Ellermann ja Einstein Tn 12, Tarmo Kutsar ja Little John N 13 karistuspunktiga.

Kuueaastaste lohutussõit peeti kõrgusel 130 cm. Hanno ja Starpower Tn sai tulemuseks 6, Hanno ja Dakar Tn 11 karistuspunkti. Tänases finaalis stardin Hanno Hobusega Elton John Tn, seda viieaastaste klassis.

Noorhobuste MM-i tulemused on leitavad aadressil http://eventcontent.hippoonline.de/945/945zeitplanENG.htm?style=longines