Eilsed võitjad: Oslos Viking, Odsenses Glock`s Undercover N.O.P.

Sel nädalavahetusel peetakse Skandinaavias kaks Lääne-Euroopa MK-etappi, Oslos võistlevad takistussõitjad, Taanis Odenses koolisõitjad. Eile peeti mõlemas linnas ettevalmistavad võistlussõidus.

Oslo CSI5*-W laupäevaseks põhisõiduks oli 160 cm kõrguste takistustega Rikstoto Grand Prix, kus ümberhüpetele pääses suisa 21 paari 43st. Vanas viikingite asulas Oslos osutus ümberhüpetel parimaks ei keegi muu kui Viking, seda legendaarse Michael Whitakeriga sadulas. Briti paari edu teise koha võitnud Madalmaalaste Jur Vrielingu ja Flash Dance V. Kalevallei ees oli vaid 0.02 sekundit. Kolmandana lõpetas Steve Guerdat hobusega Albfuehren`s Paille. Võitjad Whitaker ja Viking on stardis ka tänases MK-sõidus. Kuigi statistika ei toeta kahte järjestikust võitu, on nad sellele vaatamata peapretendendid võidule tänagi.

Koolisõitjatel oli eile Odenses kavas Grand Prix, mis kvalifikatsiooniks tänaseks MK punkte andvaks Freestyle`ks. Laupäeval tegid parima tulemuse, 84.100%, Edward Gal ja Glock`s Undercover N.O.P. Teinegi koht läks Madalmaadele, kui 80.540% kogusid Adelinde Cornelissen ja Jerich Parzival N.O.P. 75.720% jõudsid kolmandaks 2011.a. MK kolmanda koha omanikud sakslanna Ulla Saltzgeber ja Herzruf`s Erbe, jättes neljandaks Isabell Werthi ja Don Johnsoni.

Oslo võistluse kodulehekülje leiate aadressilt http://oslohorseshow.com/GB.aspx, Odense http://worldcup-odense.dk/GB/STARTING%20LISTS%20(x9x)%20RESULTS.aspx