El Dahan, Maher ja Montreal Diamonds võidukad Pariisis

Võidukas paar Pariisis. Foto: LGCT/Stefano Grasso

Möödunud nädalavahetusel leidsid kuulsa Eiffeli torni taustal aset järjekorras kümnendad Longines Global Champions Touri (LGCT) ja Globals Champions League’i (GCL) etapid. LGCT Grand Prix võidu napsas endale suurte nimede eest egiptlane Sameh El Dahan hobusega Suma’s Zorro. GCL etapi võitis mõlemas osavõistluses puhtalt sõitnud Montreal Diamonds (Jos Verlooy ja Harrie Smolders). 

Laupäeva õhtupoolikul peetud LGCT Grand Prix’sse olid eelnevast kvalifikatsioonisõidust pääsme lunastanud 35 sportlast. 155/160 cm kõrgusel peetud GP kvalifikatsiooni võitis kodupubliku rõõmuks Kevin Staut hobusega Lorenzo. Uliano ehitatud Grand Prix, mille taustaks oli suvine päikeseloojang ja ikooniline Eiffeli torn, oli võrdlemisi tehniline, kuid helde normiaeg aitas osaliselt kaasa sellele, et toimuksid üle mitme etapi ühed suurimad ümberhüpped, kui põhiparkuurist sai nulli kirja tervelt 11 paari. Seal tegi tuntud nimedele silmad ette Egpituse esindaja Sameh El Dahan, kes Suma’s Zorroga sõitis välja kiireima aja ja tegi sealjuures puhta sõidu. Sellega edestas ta Bertram Allenit hobusel Molly Malone V ja maailma esinumbrit Harrie Smoldersit Don VHP Z N.O.P’iga, kes olid vastavalt poodiumi teise ja kolmanda koha omanikud. Topeltnulle tuli veel kolm ja nende omanikud olid järgmised: Ben Maher (Explosion W), Marc Houtzager (Sterrehof’s Calimero) ja Pieter Devos (Claire Z). Ainukese prantslasena pääses ümberhüpetele Philippe Rozier, kes oleks võinud korrata oma eelmise aasta etapivõitu, kuid 12 karistuspunkti ei lubanud enamat 11. kohast. Neljanda koha omaniku Maheri jaoks oli taaskord tegemist imelise nädalavahetusega, kus ta sai juba teist korda selle hooaja jooksul hakkama kübaratrikiga, saades lisaks GP neljandale kohale veel kolm võitu erinevates CSI5* sõitudes hobustega Explosion W ja Don Vito.

Foto: LGCT/Stefano Grasso

El Dahan, kes on järgmise sportlasena kindlustanud endale koha Prahas toimuval LGCT Super Grand Prix’s, oli peale võitu täiesti sõnatu. “Ma ei Oska oma tundeid kuidagi kirjeldada. Mu Mära pingutas kogu südamest. Ma armastan siinset publikut, nende toetus meile oli väga suur. Kindlasti on see mu elu üks parimaid võite,” lausus sportlane pressikonverentsil.

Foto: LGCT/Stefano Grasso

LGCT üldarvestuses on nüüd toimunud aga mõned muutused, kui Maheri tugevad tulemused on toonud ta 205 punktiga liidriks. Küll aga pole vahed suured ja vaid 6 punkti kaugusel on Edwina Tops-Alexander, kellele järgneb omakorda eelmise hooaja üldvõitja Harrie Smolders 176 punktiga.

Edetabeliliider ja Pariisis head minekut näidanud Ben Maher. Foto: LGCT/Stefano Grasso

GCL osutus edukaks Montreal Diamonds meeskonnale, kes peale esimese päeva teist kohta tõusid kokkuvõttes null karistuspunktiga teise osavõistluse lõpuks esimesele kohale, kui ajaliselt edestati samuti topeltnulliga lõpetanud Madrid In Motion’it (Eduardo Alvarez Aznar ja Marc Houtzager). Poodiumi viimase koha võttis Miami Celtics (Jessica Springsteen, Cameron Hanley ja  Denis Lynch) nelja karistuspunktiga.

Montreal Diamonds. Foto: GCL/Stefano Grasso

GCL üldarvestuse esikohta hoiab London Knights 214 punktiga, kellel on kannul Valkenswaard United 202 punktiga. Kolmandana on võrdsed 153 punkti Rome Gladiators ja Scandinavian Vikings  meeskondadel.

LGCT ja GCL järgmised etapid toimuvad Chantilly’s sel nädalavahetusel.

Pariisi tulemused leiate siit