2.4. septembrini võistlesid meie koolisõitjad Dina Ellermann ja Stella-Marii Tamme Poolas Augustowekis MK-etapil, kust naaseti rõõmustavate tulemustega. Ellermanni MK-etapi vabakava hinnati 71,325% vääriliselt, mis andis kõrges konkurentsis tugeva kuuenda koha, Tamme pälvis FEI juunioride klassi vabakavas kolmanda koha tulemusega 67,800%.
Augustowekis, kus ühes MK-etapiga toimusid ka Poola meistrivõistlused, näitas meie juunior Stella-Marii Tamme, et eesti sporthobune Calendula suudab uhketele koolisõiduhobustele pakkuda tugevat konkurentsi, parandades iga päevaga oma kohta, olles vastavalt 5., 4., ja kolmas. Küri tulemuseks pälviti 67.800% .
Märkida tuleb, et Eesti Meistrivõistlustel, kus sama paar tuli just äsja tiitlivõitjaks, sõidetakse juuniorklassis tegelikult pisut madalamal tasemel. „Kui veel mullu sõitsid meie juuniorid EMV-l L raskemal, siis tänavu juba M tasemel. Rahvusvaheliselt on sellel tasemel niiöelda neli testi, millest Preliminary on kergeim ja seda sõidetakse nelja-päevase võistluse puhul avapäeval. Praegu ongi seesama Preliminary test meie juunioride EMV skeem, Stella aga startis Poolas nõksa raskemates programmides, milleks on Team test, Individual test ja kür,“ selgitas samal võistlusel kohtunikuks olnud Eva-Maria Vint-Warmington, kes märkis, et FEI ja EMV tasemete võrdsustamise suunas tehti tänavu suur samm, kuid peaeesmärk on need tasemed paari aastaga täielikult ühtlustada.
Dina Ellermann, kes tänavu taaskord kaitses Eesti meistritiitlit täiskasvanute klassis, lausus, et Landy’s Akvareli vorm oligi ajastatud eelkõige Poola MK-etapi jaoks ning on tulemusega võrdlemisi rahul. Võisteldi tugevas konkurentsis, kus 20 osaleja seas tuli GP-s seitsmes koht 68.280 protsendiga, seda kusjuures väikse eksimusega, ning vabakavas, kuhu pääses 15 parimat, kuues koht tulemusega 71.325 %. Sõidu võitis veel mõnda aega tagasi maailma absoluutsesse tippu kuulunud hispaanlanna Morgan Barbançon Mestre hobusel Girasol tulemusega 75.350 %. (Mestre on viimasel ajal tipp-ringkonnast natuke eemaldunud, kuna saatis mullu EM-i järel pensionile oma põhihobuse Painted Black.)
„Olen võistlusega rahul, hobune oli parem kui koduste meistrikate ajal, aga nii see oligi plaanitud. Ruila EMV oli ette sõitmiseks ideaalsel ajal. Kahjuks tuli ikkagi GP’s sisse viga jalavahetustes, ent olen õnnelik, et sain mõlemalt 5* kohtunikult kõrgeid hindeid,“ kommenteeris Ellermann, kes täitis selle tulemusega ühe kahest vajaminevast EM normatiivist.
Dina Ellermann ja Landy's Akvarel. Foto: Julia Swietochowska / dressage24.pl
„Vaadates hobuste kvaliteeti, olid meie sõitjad tegelikult ikkagi väga tugevad, sest pole ju saladus, et Eesti sportlaste, eriti juunioride hobupark on muu maailmaga võrreldes suhteliselt tagasihoidlik. Rõõm oli näha, et ka oskuslik sõit võib tuua häid tulemusi,“ lisas Vint-Warmington, kel endal seisab veel sel aastal ees eksam saamaks 4* kohtunikuks. Mõlemad sportlased tänavad selle suure töö eest oma treenereid Merle Männikut ja Alla Gladõševat.
Augustoweki võistluspaik on uus koht, mille omanikel on sellega suured plaanid ning korraldusmeeskond on meie delegatsiooni sõnul nooruslik ja head energiat täis. Seetõttu on lootus, et tulevikus saab samas kohas toimuma veel palju häid võistlusi, mille korralduslik tase kindlasti aasta aastalt tõusma hakkab.
Võistluse tulemused leiate: http://www.eurodressage.com/equestrian/2016/09/04/scores-2016-cdi-w-augustowek