Ellermann ja Teder auhindadel Astenis, Koppelmaa Roeseris

Lisaks Soomele ja Venemaale võistlesid möödunud nädalavahetusel meie takistussõitjad rahvusvahelisel tasemel Madalmaades ja Luksemburgis. Neist esimeses, Astenis peetud CSI2* võistlusel startisid Hanno Ellermann ja Stanislav Teder, Luksemburgis Roeseris võistles Kristin Johanna Koppelmaa.

Hea on tõdeda, et kõik kolm sportlast jõudsid ka auhinnalistele kohtadele. Hanno Ellermann osales Asteni võistlusel ka Grand Prix tasemel, kus hobusega Zacharov TN teenis ühe karistuspunkti ületatud normiaja eest, mis andis auhinnalise 14. koha. Asteni Grand Prix võitis ameeriklanna Lauren Hester hobusel Warinde. Ümberhüpetel osales 13 võistluspaari 63st alustanust. 14. kohaga lisas Ellermann 5 punkti oma Longines Ranking punktisummasse.

Muudes sõitudes jõudsid nii Teder kui Ellermann mitmetele auhinnalistele kohtadele. Mainigem siinkohal Ellermanni puhtad sõidud nii Zacharovi kui hobusega Eldorado vd Zeshoek neljapäevases 140 cm sõidus ja Zacharoviga reedeses 145 cm sõidus. Tederi kontole jäid neljas koht reedeses 130 cm sõidus hobusega Cover Page ja 1 karistustpunktiga sõit laupäevases 145 cm sõidus hobusega Handels Kosmos. Asteni võistluse tulemused leiate aadressilt http://www.csi-asten.nl/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=13&Itemid=93&lang=en .

Luksemburgis Roeseris toimunud CSI2* tasemega võistlusel osales aga meie ratsapublikule laiemalt vähe tuntud, rahvusvaheliselt veel lasteklassi kuuluv Kristin Johanna Koppelmaa, kelle vanemad juba mitmeid aastaid töökohustuste tõttu Luksemburgis elavad. Nõo klubi ridadesse kuuluv 16aastane Koppelmaa osales Roeseri võistluse väikeses ringis, kus takistuste kõrguseks oli 125 – 130 cm. Kristinile oli see esimene rahvusvaheline võistlus, (millest võttis osa 18 riiki), ning ühtlasi oli ta suure tõenäosusega võistluse noorim osavõtja.

Võistluse avapäeval jõudis noor takistussõitja hobusega Wilma 213 kümnendale kohale 55 osaleja seas. Laupäevases 130 cm sõidus jõuti ühe veaga 14. kohale 31 osavõtja hulgas. Roeseri Grand Prix kõrgusel 145 cm võitis Luksemburgi takistussõitja Charlotte Bettendorf hobusel Kiwi du Gibet. Meie lugejatele rohkem tuntud takistussõitjatest osalesid Roeseris veel soomlanna Jenny Kainulainen ning norrakad Geir ja Victoria Gulliksen. Roeseri tulemused leiate aadressilt http://www.jumping.lu/competitions/live-results/ .