EMV esimene võistluspäev on edukalt lõppenud

Täna peeti esimesed EMV osavõistlused laste, ponide ja juuniorite võistlusklassides.

Päeva esimese poole sisustasid takistussõitjad. Juunioride klassis võitis 125 cm parkuuri Johann Zeiger (Tondi RSK) hobusel April. Teise koha omanikuks sai tänane sünnipäevalaps Ketlin Ramjalg (RK Ruila Tall) hobusel Qatimini des Vergers Z ja kolmas oli My Relander (RK Ruila Tall) võistlusklassi ainsa poniga Blackwoodland Rock.

Lasteklassi sportlased pidid läbima 105 cm kõrguste takistustega parkuuri ja siin polnud vastast Berit Lehtsaarele (Viljandimaa RSK, treener Meeli Lehtsaar), kes sai kaksikvõidu. Vigadeta suutis raja läbida viis võistluspaari, kellest nii sõidu kui EMV arvestuses võitis kindlalt Lehtsaar hobustega Lasca 14 ja Sole Solei. Kolmas koht kuulus Margareth Eiknerile (SA Tallinna RK, treener Konstatin Prohhorov) hobusel Odelia.

Berit Lehtsaar ja Lasca 14. Foto: Külli Tedre

Poniratsanikud suurtel ponidel pidid I osavõistluses hüppama 105 cm. Suurepärase sooritusega saavutas esikoha Kati Raidma (Vändra RSK) ponil Ralf. Teine oli Teele Kaal (Tondi RSK, treener Riina Seder) ponil Kamiera ja kolmas Marta Juhkami (RSK Simon) ponil Mon Arh.

Kati Raidma ja Ralf. Foto Külli Tedre

Päeva alustasid väikesed vaprad ponid ja poniratsanikud, kes pidid I osavõistluses läbima 95 cm kõrguste takistustega parkuuri. Raja läbis puhtalt kolm võistluspaari, kellest kiireim oli Taisi Viire (Vändra RSK, treener Anne Lahesoo) ponil Sandy. Teise koha saavutas Saskia Maripuu (Tondi RSK) ponil Mariana. Kolmandaks tuli Carmen Melts (Vändra RSK) ponil Spring Dreams Orpheus.

Taisi Viire ja Sandy. Foto: Külli Tedre

Peale lõunat olid võistlustules noored koolisõitjad. Nii laste meistrivõistluste kui EMV poniklassi arvestuses kuulus esikoht Carinee Ainolale.

Koolisõidu ponide EMV I osavõistluses sõideti skeemi L37. Parima tulemuse saavutas ülekaalukalt Carinee Ainola (Niitvälja RSK, treener Merle Männik) ponil Rant tulemusega 68,935%. Teise koha saavutas laste sõidu kolmanda koha omanik Karmen Sule (Audruranna RSK, treener Krista Raidmets) ponil Mortimer, tulemusega 66,204% ning kolmandaks tuli Elisabeth Atamanski (Niitvälja RSK, treener Ellen Vatsel) ponil William, tulemusega 65,000%.

Carinee Ainola ja Rant. Foto: Külli Tedre

Juunioride EMV I osavõistluse, kus sõideti skeemi L38, võitsid Stella-Marii Tamme (Niitvälja RSK, treener Merle Männik) ja Calendula tulemusega 66,574%. Teise koha saavutasid Kaisa Falkenberg (SA Tallinna RK, treener Therje Prohorova) ja Ratira tulemusega 65,556% ning kolmandaks tulid Helena Kaal (Viljandimaa RSK) ja Rihanna tulemusega 62,176%.

Stella-Marii Tamme ja Calendule. Foto: Külli Tedre

Laste MV I osavõistluses tuli Ainolal sisse küll üks viga, kuid sellegipoolest suudeti ponil Herr Ilves teha esikoha vääriline tulemus (67,167%). Teisena lõpetas Rose Marie Skjoldby (Viljandimaa RSK) ja Ounce of Gold tulemusega 66,500% ja kolmanda koha võitlesid välja Karmen Sule (Audruranna RSK, treener Krista Raidmets) ja poni Mortimer tulemusega 65,889%.

Homsest ja pühapäevasest võistlusest näeb ka ülekannet Delfi Spordis ja ratsaliidu Facebooki lehel.