EMV juuniorid ja Pallase Karikas 2010 kestvusratsutamises

20. juunil leidis Lääne-Virumaal aset Pallase Karikas, mille raames selgitati välja Eesti meister juunioride kestvusratsutamises.

Võõrustajaks oli loomulikult Pallase Tallid, millest on kujunemas Eesti esimene rännakukeskus. Kohale oli tulnud 20 võistluspaari. Distantsid koosnesid 30 km ja 10 km ringidest, mis viisid läbi Läsna, Arbavere küla ja Kaitseväe keskpolügooni. Rada oli suurepärane nii hobuste jalgadele kui ka ratsanike silmadele.

30 kilomeetrisel ringil tegid sõidu eriti nauditavaks liivateed, mis kulgesid läbi kaunite männimetsade. Ka ilmaga vedas, kui eelmisel aastal tuli võistelda ligi 30 kraadises juulikuu kuumuses, siis seekord oli ilm meeldivalt soe ja päikesepaisteline.

Võistlus Eesti juunioride meistritiitlile kujunes väga pingeliseks. Esikolmikule, kes kõik näitasid võistluse kõige kõrgemat keskmist kiirust 16,7 km/h, sai määravaks 5 sekundit. 61 km pikkusel distantsil võitis kuldmedali Kairit Kalbre (Parkuur) hobusel Byron sõiduajaga 3:39:08. Vaid kahe sekundiga kaotas võitjapaarile Marilyn Uusna (Parkuur) hobusel Nero ning kes võitis hõbemedali ajaga 3:39:10. Pronksmedali sai ajaga 3:39:13 Hanna Rohtla (Ruila Tall) hobusel Jadu.

 EMV arvestuses langes seitsmest startijast välja kaks võistluspaari. Lisaks võisteldi 61 km distantsil ka vabaklassi arvestuses. Viiest startijast lõpetasid edukalt kõik. Esimese koha võitis Madle Sirle (Parkuur) hobusel Amorita ajaga 3:39:19, kes jäi kõigest 6 sekundit alla juunioride pronksmedali võitjale. Teiseks tuli Sirje Kiilits (MTÜ Avante) hobusel Fantaghiro ajaga 3:39:20 ja kolmanda koha võitis Anu Tavinoff hobusel Gurmaan ajaga 4:22:10.

Võistluspäeva pikimal 91,5 km distantsil osales kolm paari. Kiireima aja 5:37:13 sõitis Katrin Liiv (Parkuur) hobusel Baltimor. Talle järgnes ajaga 5:50:57 tänavune Eesti meister kestvusratsutamises Marian Kikas (LMRK) hobusel Oopus ja kolmandana fini�eeris ajaga 5:57:26 Grete Kaas (Parkuur) hobusel Sebastian. 40km kvalifikatiooni täitis viiest võistluspaarist neli.