EMV võistlustulle asusid täna noored, seeniorid ja harrastajad

Lõppenud on EMV kolmas võistluspäev, mida alustasid takistussõiduga harrastajad, keda oli stardis 41. Puhtus-kiirus sõidus tehti palju ilusaid ja puhtaid sõite ning parima ajaga lõpetasid siin Kristina Lätti (Tondi RSK) ja Roxanne. Sõidu arvestuses lõpetasid teisena Maris Suuster (Tondi RSK) ja Quansar Z, paraku ei võistle see paar EMV arvestuses. Ka kolmandana lõpetanud paar võistleb Tondi klubi all Egle Palm hobusel Vedette B. EMV arvestuse 3 koha kohapunktid võttis siit kaasa Aleksandr Tsemin (Märjamaa SK) hobusel Soleil`s Casper.

Kristina Lätti ja Roxanne. Foto: Celin Lannusalu

U25 võistlusklass kõrgusel 130 cm pakkus samuti palju põnevust, sest puhtaid sooritusi oli palju. Tundus, et rajameister ei olnud täna veel viimast välja pannud ning rada oli sportlastele suhteliselt ladus sõita. Esimeseks tuli Ketlin Ramjalg (RK Ruila Tall) hobusel Pittegaardens Rosita. Teisena lõpetas Annabel Lõuke (RSK KRT) hobusel Texas Des Forets ning kolmanda koha sai Rain Koch (Jakoch RSK) hobusel Edie-Amingo G.

Ketlin Ramjalg ja Pittegaardens Rosita. Foto: Celin Lannusalu

Homme tuleb kõvasti pöidlad pihus hoida mitmel fänniklubil, sest täna näitasid seenioride 140 cm puhtus-kiirus rajal häid sõite nii Gunnar Klettenberg (RK Ruila Tall) Trafficul, saades sõidu arvestuses teise koha, kui tiitlikaitsja Urmas Raag (Tartumaa RSK) Carlosel, kes oli parkuuri kolmas. Puhtalt tulid samuti Oliver Karma (RK Ruila Tall) Vanco Z-l ja Kertu Klettenberg (RK Ruila Tall) Toscanal. Täna nähtud soorituste põhjal võib arvata, et homme on oodata ülipõnevat lõppmängu. Sõidu võitis Tiit Kivisild (RK Ruila Tall) hobusel Don-Kide, kuid nemad EMV arvestuse ei võistle.

Gunnar Klettenberg ja Traffic. Foto: Celin Lannusalu

Tiit Kivisild ja Don-Kide võtsid õnnitlused vastu EV ettevõtlusministrilt Liisa Oviirilt. Foto: Celin Lannusalu

Koolisõidus startisid esimena noored, kellest kõrgeima tulemuse sõitsid välja Kaisa Falkenberg (SA Tallinna RK) ja Ratira (65,766%). Teise koha said Marii-Heleen Raidmets (Audruranna RSK) ja Rokit (65,315%) ning kolmas oli Stella-Marii Tamme (Niitvälja RSK) Calendulal (65,045%).

Kaisa Falkenberg ja Ratira. Foto: Celin Lannusalu

Teisena asusid koolisõidus võistlustulle seeniorid, kus sai esimese koha Dina Ellermann (Tondi RSK) hobusel Landy’s Akvarel tulemusega 66,933%, kuid kuna Dina startis raskemal ehk Suure Auhinna tasemel, siis korrutati tema tulemus koefitsendiga 1,1 ning lõpptulemuseks jäi 73,627%. Teised paarid sõitsid nn Väikest Auhinda ja siin olid teise ja kolmanda koha tulemused üsna väikeste vahedega. Getter Kangur (Tondi RSK) ja Ashwan said teise koha (67,983%) ja kolmandaks tuli Grete Hussar (Saaremaa RSK) hobusel Rohan Warrior (67,500%).

Dina Ellermann ja Landy's Akvarel. Foto: Celin Lannusalu

Päeva lõpetasid harrastajad, keda oli stardis 9 ja tulemused näitasid, et tase on üsna võrdne. Võistluse võitis ka kolmevõistlusest tuntud Ülle Voolaine (Nõo RK) hobusel Hilton, kes sõitsid välja 66,389%. Teise tulemusega lõpetasid Jekaterina Rastoštšenkova (RSK KRT) ja Dana Delany, kes said kirja 65,704% ning kolmanda koha saavutasid Ingrid Randlaht (MTÜ Lahemaa HK) ja Apollo tulemusega 65,122%.

Homsest võistluspäevast on ülekanne Postimehe veebi, mis algab kell 9.00.

Tulemused: http://www.tallinnhorseshow.ee/est/eesti-meistrivoistlused/stardijarjekorradtulemused/2016/

Eesti Ratsaspordi Liit