Enamus kohalikke takistussõitjaid võistleb nädalavahetusel Kärdlas

Eeloleval nädalavahetusel leiame ERL-i kalenderplaanist viis võistlust, millest tervelt neli leiavad aset Kärdla külje all asuvas Linnumäe ratsakeskuses. Toimuma saavad XI Kärdla Ratsupäevad.

Mullu ümmergust juubelit tähistanud Kärdla Ratsupäevade traditsioon jätkub ja areneb. Sel korral võisteldakse suisa neljal ratsaspordialal. Traditsioonilisele takistus- ja tünnisõidule on lisandunud kestvusratsutamine ja rakendisport. Takistussõit toimub kolmel päeval – reedel leiab lõpplahenduse Saarte Karikasari, järgnevatel päevadel peetakse ERL-i Suvise takistussõidu Karikasarja teine etapp ning mitmed avatud sõidud. Kolme päeva peale on esialgu üles antud ligi 450 starti, kusjuures teadaaolevalt ei ole mitmed takistussõitjad lõplikku ülesandmist veel teinud.

Esmakordselt peetakse Kärdla Ratsupäevade raames kestvusratsutamise võistlust. Selle ala tippsündmuseks Hiiumaal on tänavuse poniklassi Eesti meistri selgitamine. Starti asub neli poniratsanikku. Koos muude distantsidega asub laupäeval Linnumäel starti 16 võistluspaari. Esmakordselt peetakse Kärdla võistluse raames ka rakendispordivõistlust. Seekord ei ole kavas klassikaline n.n. rakendi kolmevõistlus, vaid laupäeval on kavas eraldi täpsussõit, pühapäeval täpsussõit kombineerituna maratonitakistustega. Tõotavad tulla huvitavad võistluspäevad.

Kolmevõistlejadki asuvad eeloleval nädalavahetusel starti. Perekond Saksa ratsakompleksis Tartumaal on kavas kvalifikatsioonivõistlus, kus kavas tasemed Kerge 80 ja Keskmine 100.