Enne otsustavat sõitu Kivisild teine, Klettenberg kolmas

Varssavis algas täna Kesk-Euroopa takistussõidu, koolisõidu ja rakendispordi MK liiga finaal. Lootus, et kaks Eesti takistussõitjat võivad jõuda Leipzigis toimuvasse maailma finaali, suurenes täna.

Õhtupoolikul peeti kahest arvestusse minevast sõidust esimene – 150 cm ümberhüpetele. Põhidistantsi läbisid puhtalt nii Kivisild kui Klettenberg. Esimene neist osales Cinnamoniga, teine hobusega Ulrike R. Klettenberg ja Ulrike läbisid vigadeta ka ümberhüpped, mis andis neile sõidu arvestuses neljanda koha. Kivisild ja Cinnamon ajasid maha viimase takistuse ning lõpetasid kaheksandal kohal, mis andis liiga arvestuses seitsmenda koha punktid. Meie sportlaste põhirivaalidest oli ainuliidriks tüusnud valgevenelane Vasil Ivanov hobusega Aleqs kuues, leedukas Benas Gutkauskas lõpetas kahe mahaajamisega ning punktilisa ei teeninud.

Enne pühapäevast otsustavat 155 cm kõrguste takistustega sõitu juhib liigat 79 punktiga Ivanov, Kivisild omab teisena 77 ning kolmandaks tõusnud Klettenberg 67 punkti. Neljandana jätkab 60 punkti kogunud venelanna Olga Danilova, viiendana viimase kaasmaalane ja tänase sõidu võitnud Vladimir Beletski 58 punktiga. Mainigem siinkohal, et toodud arvestus on mitteametlik. Pühapäeval jagatakse 16.-le paremale topeltpunktid vastavalt MK punktitabelile.

Mainigem siinkohal, et Hanno Ellerman ja Lonsome lõpetasid 4 karistuspunktiga 16.-l ehk viimasel Rolex Rankingu punkte andnud kohal, Urmas Raag ja Poncorde kogusid 8 karistuspunkti olles 20.-l kohal. Lõunanaabrite lätlaste rõõmuks lõpetas Andis Varna hobusega Marmors teisel kohal.

Meie sportlased saavutasid häid tulemusi muudeski sõitudes. Keskpäevases 140 cm kõrguste takistustega sõidus saavutasid Rein Pill ja Calina teise koha. Koolisõidus osalevad Grete Barake ja O. Hot Chocolate saavutasid Grand Prix programmis 63.702% auhinnalise kolmanda koha.