Ennustustele vastavalt sai EOK uueks presidendiks ärimees Neinar Seli

Täna toimunud Eesti Olümpiakomitee täiskogu koosolekul valiti organisatsiooni presidendiks Neinar Seli, asepresidentideks Kristina Šmigun-Vähi ning Toomas Tõnise. Seli saavutas võidu ülekaalukalt, tippsportlasena karjääri teinud 31aastane Madis Kallas tunnistas, et väike lootus võita säilis ka temas.

Eesti Olümpiakomitee liikmete poolt valiti EOK täitevkomitee liikmeteks ka Peep Aaviksoo, Kaia Jäppinen, Oliver Kruuda, Jüri Käo, Mati Lilliallik, Sandor Liive, Hanno Pevkur, Jaak Salumets, Edgar Savisaar, Helir-Valdor Seeder, Sven Sester, Urmas Sõõrumaa, Erich Teigamägi ning Jaan Toots.

EOK presidendivalimisel on hääleõigus EOK 122 liikmel, kõnealusel täiskogu koosolekul osales 117 liiget. Reeglitekohaselt peab kandidaat pälvima 50%+1 hääletusel osalenute toetuse. Seli poolt andsid oma hääle 85 liiget, Kallas kogus 29 häält, 3 sedelit tunnistati kehtetuks.

Kallas, kellel oli alguses raskusi kandideerimiseks vajaliku 15 toetusallkirja kokku saamisega, avaldas heameelt, et ilma suure kampaaniata kogunes tema selja taha lõpuks siiski kaks korda rohkem inimesi. Lisaks rõõmustas mees, et valimised siiski aset leidsid ning kandideeris rohkem kui üks inimene. Seli väitis omakorda, et on talle antud 85st toetushäälest üllatunud.

Valimsitel kaotanud noore spordimehe Madis Kallase hinnangul jätkub Neinar Seli valitsemise ajal EOK vanal rajal ja uuendustesse ta väga ei usu, ehkki tundis samas heameelt, et asepresidendiks sai Kristina Šmigun-Vähi.

Seli tänas Eesti Olümpiakomitee liikmeid usalduse eest ja lubas olla kõigi Olümpiakomitee liikmete presidendiks. Seli lisas: "Mitmed asjad Eesti spordis vajavad parandamist ja täiendamist, kuid seda tasakaalukalt. Süsteemi ei saa pea peale pöörata, uuendus ei saa olla vajalik vaid uuenduse enda pärast."

Kallase ja Seli vastasseisu on meedias kajastatud kui suurt maailmavaatelist erinevust. Eile õhtul ETV eetris olnud teledebatis saates Foorum pidid mõlemad mehed enda vaateid selgitama. Kõlama jäi, et Kallas soovis põhjalikumaid reforme ning taunis niiöelda tagatubades otsustamist, Seli aga leidis, et praegune süsteem on toimiv ning tal on isikuna üldiselt ka parem stardipositsioon, kuna on seni pidanud EOK-s asepresidendi ametit.

Neinar Seli ametiaeg kestab neli aastat.

Kes on üldse need kõnealused mehed, saate lugeda allolevatele linkidele klikkides:

http://www.ap3.ee/article/2012/11/7/kes-on-neinar-seli

http://et.wikipedia.org/wiki/Madis_Kallas