ERL-i edetabelid võtavad ilmet

Jooksva aasta esimene neljandik on läbi saanud, esimesed võistlused peetud. Heidame pilgu toimunule ja vaatame, kes on hetkel liidrid.

Sisehooajal on kodumaiseid võistluseid toimunud suhteliselt vähe, samuti ei ole meie sportlased olulisel määral osalenud rahvusvahelistel võistlustel, kuid punktikogumine on siiski alanud. Heites pilgu avatud klassi takistussõidu edetabelile näeme, et esikolmikusse jõudnud sportlased on suurima saagi kogunud Varssavis toimunud meie liiga MK finaalist. Juhtima on asunud Urmas Raag (GKG), kellel 276 punkti. Teisena järgneb Gunnar Klettenberg (GKG) 167 ning kolmandana Tiit Kivisild (Ruila Tall) 133.75 punktiga.

Noorte kindel liider takistussõidus on avatud tabelis neljandat positsiooni hoidev Kätlin Sehver (Ruila Tall) 120 punktiga. Selles vanuserühmas asub täna teisel kohal Catlyn Resto (Tartumaa), kel punkte 30, ja kolmandal Eleri Kiveste 25e punktiga. Juuniorite klassis on olukord tasavägisem, kus võrdselt 36 punktiga jagavad esikohta Catlyn Resto ja mullune võitja Susan Kaleta. Poniklassis on märtsikuu lõpuga liidriks Heidi Mülla (Ruila Tall).

Koolisõidus ei ole võrreldes aasta lõpuga olulisi muutusi – juhivad jällegi Grete Barake (Black Stallion) ja O. Hot Chocholate. Teisel kohal hetkel Tiina Kuusmann (KRT) ja Stallone ning kolmandal Dina Ellermann (Tondi) ja Landy’s Akvarel. Noorte parimad hetkel Getter Kangur (Tondi) ja Palladion, juunioritest Iris Trohvrel (Niitvälja) ja Varuna, poniklassis Kaisa Falkenberg (Tallinn) ja Räpsi.

Kolmevõistlejate tabel baseerub hetkel vaid Kurtna sisekolmevõistluste tulemustel ning liidriks on Madli Murel (Mondes).

Kestvusratsutajatelgi on edetabelis vaid üks võistlus, milleks Ruila Talvine Kestvusratsutamine. Avatud ja noorte liider on selle põhjal Kairit Kalbre (EER), juuniorite edukaim hetkel Laura Jõgeda (Liivimaa).

Rakendisportlaste hooaja avalöök on alles ees.

Kõik jooksvad edetabelid nagu ikka ERL.i koduleheküljelt www.ratsaliit.ee .