ERL-i kalenderplaan avati Hiiumaal Lääne Regiooni sarja avaetapiga

Alanud aasta esimene ERL-i kalenderplaani takistussõiduvõistlus peeti möödunud pühapäeval Hiiumaal Linnumäe ratsamaneežis, kus viidi läbi Lääne Regiooni Talvise Karikasarja avaetapp.

Viimastel aastatel Hiiumaa Talvise Karikasarja nimetust kandnud takistussõidusari on tänavu laienenud mandrile, millest ka muudetud nimetus. Kaks etappi peetakse nii Linnumäel kui ka Ridala ja Juurimaa maneežides. Avaetapil võisteldi kõrguselt 70cm ja 90cm.

Kõrgemas sõidus pääses ümberhüpetele, mis peeti vahetult pärast põhiparkuuri läbimist, seitse võistluspaari, kellest omakorda neli olid puhtad ka ümberhüpetel. Parima aja sõitsid välja Teele Talts (Hiiumaa) ja Gremi. Nendest 0.23 sekundit aeglasemalt lõpetasid teisel kohal Leenu Sarapuu (Hiiumaa) ja April, kolmandaks platseerusid Birgit Laupä (Tondi) ja Royal Harri. Kõrgusel 70cm võisteldi puhtusele ja kiirusele, veenva võidu võtsid Eliise Kaups (Hiiumaa) ja Colani H, neile järgnesid teisena Birgit Laupä ja Royal Harri ning kolmandana Marion Demus (Hiiumaa) ja Vhota Vuge.

Päeva lõpetas Linnumäel algajatele mõeldud parkuur kõrgusel 50cm, kus puhta sõidu tegid hobusega Calvados võistelnud Hiiumaa klubi liikmed Sandra Laur ja Kristella Küttim. Kõik Linnumäe võistluse tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/461?locale=et&year=2015