ERL-i koolisõidu sisesarja põhiklassi võitis Dina Ellermann

Tänase laupäeva varajastel hommikutundidel algas Vääna ratsakeskuses vilgas tegevus. Algas ERL-i koolisõidu sisehooaja karikasarja finaaletapp, kus kavas ka mitmed lisaklassid. Järgnevat uudist on täiendatud võistluspäeva jooksul ning seetõttu on paremad toodud kronoloogilises järjekorras.

Esimene võistleja alustas oma sooritust kell 8.00 ja uudise kirjutamise algusajaks oli võitja selgunud karikasarja A poniklassi ning A lasteklassi arvestuses. Mõlema arvestuse finaaletapi parima tulemuse sõitsid välja Kaisa Falkenberg (Tallinn) ja Räpsi, kes osutusid parimateks ka karikasarja mõlema arvestuse kokkuvõttes.

Falkenberg ja Räpsi sõitsid välja tulemuse 67.250%. Ponide klassis järgnesid neile teisena Mari-Liis Oberg (Tondi) ja Replay tulemusega 64.750% ning kolmandana Heleri Heinrand (Simon) ja Fortune, kelle tulemus 64.250%. Lasteklassis järgnesid Falkenbergile võrdse tulemusega 66.125% Meriel Isok (Tondi) ja Casanova ning Isabel Kärtner (Toominga) ja Goldfee. Paremate üldhinnete alusel platseerusid teiseks Isok ja Casanova.

Järgmisena oli kavas ERL-i arvestus poniklassile, kus võisteldi skeemis L0. Sarja liidrina läksid starti Heleri Heinrand (Simon) ja Renegat, kes paraku tegid kaks viga ning lõpetasid viimasel koha. Parima tulemuse sõitsid välja Marii-Heleen Raidmets (Audruranna) ja Rokit, kelle sooritus hinnati 68.426% vääriliseks. Võistluspaari kolm etapivõitu andsid neile karika ka üldarvestuses. Tänase programmi teised olid 65.648% tulemusega varahommikused alavõitjad Kaisa Falkenberg ja Räpsi, kolmandad Mari-Liis Oberg ja Replay tulemusega 62.130%. ERL-i sarja arvestuses järgnesid Raidmetsale teisena Oberg, kolmandana Heinrand.

Raidmets hiilgas ka järgnenud juuniorite prgrammis võttes suisa kolmikvõidu. Parim tulemus nagu poniklassiski Rokitiga – 67.845%. Järgnevad kohad sõitis Raidmets välja hobustel Salnis ja Helifar. Sellega möödus Raidmets senisest liidrist Marleen Emilie Vildersonist (KRT) pälvides karikavõitja tiitli lisaks poniklassile ka juuniorite arvestuses.

A klassis peeti karikasarjas kahte arvestust, avatud ja harrastajatele, kuid viimase etapi arvestuses olid kõik koos. Parima tulemuse, 65.870%, sõitsid välja Vääna talli perenaine Katrin Tinno (Viljandimaa) ja Zanosca. Harrastajad haarasid kogu esikolmiku. Teine tulemus sõideti välja Anu Noormägi (Audruranna) ja Salnise poolt (64.348%), kolmas Tatjana Kiilo (Viljandimaa) ja friisi mära Tynke V poolt. Sarja kokkuvõttes võitis harrastajate A klassi Tinno, avatud A klassi Väänas hobusega Grafen neljandana lõpetanud Kaidi Lunter (Tondi).

Tasemel M oli kavas kaks arvestust. Skeemi M12 läbisid ERL-i sarja noorteklassi sportlased, samuti avatud klassi sportlased. Noorte liidrid ei vääratanud ning nii esikoha tänases võistluses kui kokkuvõttes saavutasid Getter Kangur (Tondi) ja Palladion. Tänane võitjate tulemus 63.971%. Teist tulemust, 59.461%, näitasid Ruudu Soo (Saaremaa) ja Belmondo, kolmandat Marii-Heleen Raidmets ja Frankfurt – 58.873%. Avatud M klassi võitis nii Vääna etapi kui koondarvestuses Tiina Kuusmann (KRT), kes täna sõitis hobusel Leiva välja 65.000%.

ERL-i sisehooaja sarja põhiklassis sõideti finaaletapis skeemi R12, kus favoriidikoormat suutsid taluda meie selle talve liidrid Dina Ellermann (Tondi) ja Landy´s Akvarell. Tänane võidutulemus oli 66.447%. Teisena lõpetasid Tiina Kuusmann ja Stallone, 65.702%, kolmandana Getter Kangur ja Palladion, 64.035%. sarnaseks kujunes ka sarja esikolmik.

L avatud klassides oli kavas handycapiga programm, kus oli võimalik valida skeemide L6 ja L27 vahel. Parima tulemuse sõitsid välja Sirly Tilmann (Kurtna) ja Butopiar – 67.414% edestades napilt Elermanni ja Klassikat, kelle tulemuseks 67.241. Sarja arvestuses kuulus L lihtsamas võit Ellermannile, L raskemas Külli Arumäele (KRT).

Noortel hobustel oli ERL karikasarjas kaks arvestust: 4-5 aastased ja 5-6 aastased. Esimeses klassis osutus parimaks nii Väänas kui kokkuvõttes Donna Anna (2008/M/ESH/Don Schufro), kelle ratsastajaks Dina Ellermann. 5-6 aastaste klaasis võitis karika Butopiar(2006/T/KWPN/Johnson) Sirly Tillmanniga sadulas, kes küll Vääna etapil pidid napilt alla vanduma Klassikale ja Dina Ellermannile.

Maratonvõistlus lõppes 22.15.