ERL-i rakendispordi karikad võitsid Ülar Raudsepp, Riina Rõa, Eve Haggi ja noorhobune Varunessa

Möödunud laupäeval peeti Olustveres tänavuse ERL-i rakendispordi karikasarja viimane etapp, kus karikavõitjateks kuulutati Ülar Raudsepp ja Riina Rõa suure ning Eve Haggi väikese karika arvestyuses. Noorhobuste karikavõitjaks sai Varuna.

Olustveres peetud etapil oli kavas kolm võistlusklassi, lisaks suure ja väikese karika arvestusele tutvimisklassi kombineeritud maraton. Suures karikas, kus sõideti skeemi 7A, koonuseid vahega +30cm ning 7500m pikkune nelja takistusega maraton, peeti eraldi arvestust hobu- ja ponirakenditele. Parima tulemusega lõpetas Ülar Raudsepp (Liivimaa) hobusega Friidom, talle järgnes teise kohaga parim ponirakend Riina Rõa (Vändra) Grelliga, kolmas oli Eve Haggi (Märjamaa) hobusega Albrina.

Väikese karika skeemiks oli 2012B, koonuste vaheks +40cm ning kahe takistusega maratoni kogupikkuseks 3000m. Siin oli võidukas Eve Haggi hobusega Varunessa, kes ühtlasi võitis karika noorhobuste hulgas. Teine tulemus kuulus Olustveres Kati Raidmale (Vändra) poniga Teele, kolmas koht läks Lätti, selle saavutas Anita Tasina hobusega Fortuna.

Tutvumisklassis oli kavas kombineeritud maraton, kus koonuste vahed +40cm ning üks maratonitakistus. Ainsana läbis raja vigadeta Riina Rõa hobusega Redmond ja võttis sellega võidu. Teisele kohale sõitis end ühe maha tulnud palliga Läti kutsar Sniedze Viksin hobusega Hori, kolmas oli kahe maha aetud palliga Kati Raidma hobusega Armin`s Sunshine.

Suures karikas oli eraldi arvestus hobu- ja ponirakenditele. Hoburakendites võitis karika Ülar Raudsepp Urmas Saksa ja Eve Haggi ees, ponides oli parim Riina Rõa. Väikeses karikas kogus enim punkte Eve Haggi, talle järgnesid Pille-Riin Reinaus ja Anita Tasina. Noorhobuste suurim punktisumma ja seega ka karikas kuuluvad Varunessale.