ERL-i rakendispordi Suured Karikad Eve Haggile ja Riina Rõale

Kärdla Ratsupäevade raames viidi tänavu kolmandat korda läbi rakendispordivõistlus, mis sel aastal oli ERL-i rakendispordi karikasarja Suure Karika finaaletapiks. Hoburakendites pälvis karika Eve Haggi, ponirakendites Riina Rõa.

Kärdla Rakendi nime kandnud võistlusel läbisid ekipaažid laupäeval FEI skeemi 7a ja täpsussõidu koonuste laiusega pluss 30 cm, pühapäeval oli kavas kahevooruline kahe krossitakistusega kombineeritud täpsussõit (nimetatakse kombinbeeritud maratoniks). Osalejaid oli hoburakendite klassis kaks, ponirakendites kolm. Väikese osalejate arvu tingis samal ajal Leedus peetud Balti Liiga etapp, kus osalesid Urmas Saks ja Ülar Raudsepp, samuti ei osalenud Hiiumaal seetõttu Läti rakendisportlased.

Hobuste üherakendites sai tulemuse kirja vaid Eve Haggi (Märjamaa), sest teisena osalenud Reelika Rätsep (Märjamaa) eksis pühapäeval teises voorus takistuste järjekorraga ning langes seetõttu välja. Võit Hiiumaal kindlustas Eve Haggile ka karikavõidu. Haggi võistles hobusega Vairi.

Poniklassis oli heitlus oluliselt põnevam, sest Riina Rõa (Vändra) ja Pille-Riin Reinausi (Märjamaa) punktiseis karika arvestuses oli selline, et võit võidu tagas vaid võit Hiiumaal. Esimese päeva lõpuks oli Reinausil 1.5 punktine edu Rõa ees. Paraku kogus Reinaus Hartoniga pühapäeval esimesest voorust 3 karistuspunkti maha aetud koonuse eest, Rõal õnnestus seevastu Vetoga läbida mõlemad voorud vigadeta ja normiaaja piires, mis andis omakorda 1.5 punktise edu laupäeval juhtinud Pille-Riini ees. Selle tulemusena nii Hiiumaa kui karikavõit Riina Rõale.

Kärdla Rakendi tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/111?locale=et