ERL-i Suvine Ponikarikas on jõudnud poole peale

Ratsaliidu Suvine Ponikarikas takistussõidus on jõudnud poole peale. Peetud on kolm etappi, jäänud veel kaks etappi ja finaal. Kas tänased liidrid jäävad oma positsioonidele ka sarja lõppedes, selgub 14. augustil Perilas toimuvas finaalis. Tänane punktiseis liidrite hulgas rullub lahti allpool.

Kõrgeimas arvestuses on takistuste kõrguseks 100 cm ning seal on pärast Seljametsa etappi haaranud liidrikoha küll mitte ühtegi etappi võitnud, kuid kõikidel stabiilselt kõrgetele kohtadele jõudnud My Relander (Tallinn), kellel kogutud 40.7 punkti. 33.8 punkti on kogunud kahel etapil osalenud Parkuuri ridadesse kuuluv Saaremaa neiu Hanna Saagpakk, 31.85 punkti samuti kahel etapil osalenud Ruila Talli ponisportlane Linda Randpere.

Kahe madalama arvestuse puhul on tänavuses sarjas tegemist juhtimisparkuuridega. 85 cm tasemel on suisa kuus esimest positsiooni hõivanud Simoni klubi sportlased. Neist enim, 45 punkti, on kogunud Marleen Selge. Teisena jätkab poolel teel Maarja Buddell, kellel 41 punkti ning kolmandana Õnneleid Selge 35.14 punktiga.

65/75 cm tasemel võistlevad teatavasti 130 cm ja 140 cm turjakõrgustega ponid. Selles arvestuses juhib 27 punktiga Madli Katriin Tauts (Tondi), teisel kohal on 22 punktiga Birgit Loik (Tondi), kolmas Kirkke Eliise Põldsalu (Tondi), kellel punkte 21.

Takistussõidu ponikarika etapid toimuvad veel 24. juulil Raplamaal Raikkülas, 30. juulil samuti Raplamaal Loodna külas Juurimaa tallis ning finaal 13.-14. augistil Harjumaal Perilas.