ERL-i Suvise Karikasarja avaetapil võitsid Kivila, Luha ja Kaleta

Täna sai Veskimetsa ratsakeskuses avalöögi tänavune ERL-i Suvine Karikasari oma esimese etapina. Valdavalt vihmasajus peetud võistluses tulid oma klasside võitjateks Kivila, Luha ja Kaleta.

Tänavu on ERL-i karikasarjas kavas kolm eraldi arvestusklassi. Karikad antakse välja juunioritele, noortele ratsanikele ning avatud klassile. Vihmast võistluspäeva alustasid esimesena juuniorid, kelle parkuuri kõrguseks 115 cm. Ümberhüpetele pääses kaks võistluspaari, kellest kiireima sõidu tegid eile Veskimetsas 110 cm võitnud Madleen Kivila (Simon) ja Traviata. Teisena lõpetasid Stefani sabrodin (Tartumaa) ja Concord. Kolmanda koha juuniorite arvestuses pälvisid kiireima "neljana" põhiparkuuris Kelly Laev (Tartumaa) ja Free Bay.

Noored ratsanikud startisid kõrgusel 125 cm ning puhtaid sooritusi ei tehtudki. Kuna arvestades halbu imaolusid viidi ümberhüpoped läbi vahetult pärast põhiparkuuri, ei hüpatud ümber ka nelja karistuspunktiga. Võidu pälvis kiireim "neli" Kristi Luha (Tartumaa), kes startis hobusel Vacantos. Talle järgnesid Liis Anette Pae (Tondi) hobusel Pärn ja kolmandana Carmen Kaas (Vändra) hobusel Calais. Paraku rohkem lõpetajaid noorte arvestuses ei olnudki.

Avatud klassis, kus takistuste kõrguseks 130 cm, asus starti vaid 9 võistluspaari. Neist kolm läbisid nii põhiraja kui ümberhüpped vigadeta jõudes auhinnalistele kohtadele. Parima tulemuse sõitsid välja noorte klassi sõidus ühe takistuse unustamise tõttu välja langenud Susan Kaleta (Viljandimaa) ja Aga Flamenco von Feight. Teise koha pälvisid Siim Sinijärv (ESHKS) ja Zidante P ning kolmanda Veskimetsa ratsabaasi direktor Tarmo Kutsar (Tallinn) hobusel Tetley.

Täna oli Veskimetsas kavas ka kaks avatud ehk karikasarja mitte kuuluvat arvestust, millest mõlemad võitis Andres Udeküll (KRT) hobusel Calcyl. Avatud sõidud olid kõrgustel 115 cm ja 125 cm. Kõik võistluste tulemused leiate meie kodulehekülje kalenderplaani rubriigist.