ERL-i Suvise Takistussõidusarja avastart antakse laupäeval Säreveres

Viimasel kümnendil on Eesti takistussõitjatel suviti olnud meeldiv võimalus võtta mõõtu etapiti mööda riiki rändavas karikasarjas. Erandiks ei ole tänavunegi aasta ning ERL-i Suvises Takistussõidu Karikasarjas antakse avastart juba sel laupäeval kell 10.00 Säreveres.

Tänavuses karikasarjas on kavas kolm etappi ja finaal. Sari algab 11. juunil ja lõpeb 10. septembril Säreveres. Etapid saavad toimuma veel juba nädala pärast 18. juunil Niitväljal ning 6.-7. augustil Linnumäe ratsakeskuses Kärdla 10. Ratsupäevade raames. Sarjas peetakse eraldi arvestusi noortele ehk 5. ja 6. aastastele hobustele, juunioritele ning noortele ratsanikele.

Eesti Ratsaspordi Liidu peasekretäri Siim Nõmmoja sõnul ongi tänavuse karikasarja põhirõhk suunatud järelkasvule. Täiskasvanute A ja B koondise liikmed osalevad tiheda graafikuga erinevatel rahvusvahelistel võistlustel ning sarjadest on nende tähelepanu suunatud eelkõige Maailmakarika etappidele ning Baltic Riders Tourile. Kodumaisele järelkasvule annab ERL-i Karikasari täiendavaid võimalusi omavaheliseks mõõduvõtmiseks.

Särevere poolne korraldaja Külli Marrandi leiab, et ratsakeskus on võistluse korraldamiseks valmis, ratsasportlased saavad arvestada tavapäraste Särevere tingimustega. Marrandi sõnul saab tõenäoliselt probleemseimaks kohaks avaetapil ilm, sest prognooside kohaselt lubatakse kuni 31 C küündivat temperatuuri. Korraldaja manitseb osavõtjaid ettevaatlikusele vältimaks nii enda kui hobuste kuumakahjustusi.