ERL-i Suvised Ponikarikad takistussõidus võitsid Marie-Annabel Reiner ja Berit Lehtsaar

Möödunud reedel selgusid Perilas tänavused ERL-i Suvise Ponikarika võitjad mõlemas võistlusklassis – Klassi II ehk tinglikult suure karika võitis Marie-Annabel Reiner, Klassi I ehk väikese karika Berit Lehtsaar.

Suvise Ponikarika Klass II finaal peeti ümberhüpetele kõrgusel 110 cm. Põhiparkuuri läbisid vigadeta kaks võistluspaari, kes mõlemad olid "puhtad" ka ümberhüpetel. Oluliselt kiirema ajaga võttis finaali ja sellega kogu tänavuse sarja võidu Marie-Annabel Reiner (Simon), kes osales poniga Hortensia. Teisel kohal lõpetas finaalis Kirkke Eliise Põldsalu (Tondi) ponil Hetty, mis andis koondarvestuses kolmanda koha. Ponikarika teise koha pälvis finaalis poniga Macho seitsmes olnud Grete Rebane (Tondi).

Ponikarika Klass I finaalis seati seevastu takistused kõrgusel 90 cm ning sõit käis samuti ümberhüpetele. Finaali võitsid Maria Sein (Tondi) ja Ottomar, kuid üldvõidu võttis finaali ümberhüpetel ühe mahaajamisega kuuendal kohal lõpetanud Berit Lehtsaar (Viljandimaa). Maian Keskküll (Ruttar) oli poniga Ruttar II teisel kohal nii finaalis kui koondarvestuses, kolmanda koha karikasarjas pälvis Eliise Arro (KRT), kelle koht finaalis oli poniga Silvester Going Light neljas.

ERL-i Suvise Ponikarika finaal peeti Perila Summer Show raames ning seetõttu oli kavas arvukalt muidki sõite. Oma punkte jagasid ka Resta Väikeponide sarjas osalejad. Traditsiooniliselt kõrgusel 70 cm sõitnud paarides moodustasid Perilas esikolmiku Berit Lehtsaar ja Little Puma, Karoliina Grauberg (Tondi) ja Mango ning Taisi Viire (Vändra) ja Sandy. Reedese avatud 90 cm sõidu võitsid Johanna Brigite Verro (Vändra) ja Golden Power, kõrgusel 115 cm olid parimad Paul Argus (Tondi) ja Stacandra, kõrgusel 130 cm Paul Argus ja Opaal.

Paul Argus ja Opaal võitsid Perila Summer Show kaks kõrgeimat sõitu; foto Gerlin Kess

Laupäeval peeti Perilas Porche auhindadele sõit harrastajatele, kus takistuste kõrguseks 100 cm. Ümberhüpetele peetud sõidu parimad olid Janek Zalite (Tondi) ja Quintender Avos Z. Teise tulemuse sõitsid välja Noemi Tuvi (Tallinn) ja Windar, kolmanda Priit Perna (Ratsarügement) ja Hermela. Kahevoorulises 135 cm kõrguses sõidus võtsid võidu Argus ja Opaal, kõrgusel 115 cm Camille Mahoni (Tallinna Ratsaspordikool) ja Orlymeja, kes olid parimad ka avatud klassis kõrgusel 100 cm. Avatud 80 cm võit läks Tondi klubisse Maris Kangurile ponil Toonik.

Perila Summer Show kõik tulemused leiate aadressilt http://www.hobumaailm.ee/?page=37&m=8&y=2014&id=1500, ERL-i Suvise Ponikarika koondarvestuse http://www.ratsaliit.ee/est/g205s5280