ERL-i Suvist Ponikarikat juhivad My Relander, Kaia Loviisa Kink ning kolmik Lehtsaar, Rebane, Suursild

Möödunud laupäeval peeti Raplamaal Raikkülas ERL-i Suvise Ponikarika kolmas etapp, pärast mida juhivad erinevaid arvestusklasse My Relander, Kaia Loviisa Kink ning kolmik Berit Lehtsaar, Grete Rebane ning Kleer Suursild.

Ponikarikale kohaselt sõitsid ratsanikud ja ponid kõrgustel 65/75 cm, 85 cm ning 100 cm. Seekord oli kõrgeimal, 100 cm, tasemel puhtusele ja kiirusele peetud sõidus puhtaid sooritusi kolm, kellest kiireima aja saavutasid Krkke Eliise Põldsalu (Tondi) ja Macho, teise tulemusega lõpetasid Mariann-Krõõt Mätas (Vändra) ja Alarm ning kolmandana Jennifer Chelsa Laanet (KRT) ja Sitelle de Sohan.

85 cm arvestuses, kus teatavasti kavas kahefaasiline parkuur, mille esimene faas sisaldab juhtimiselemente, esikolmikusse jõudsid Raikkülas Kaia-Loviisa Kink (Tondi) ja Toonik, Hanna-Greeta Peeters (Tondi) ja Mimii ning Laura Lota Mölder (Tondi) ja Wonderful Surprise. Madalaimal tasemel oli puhtaid sooritusi tervelt 11: Kleet Suursild (Vändra) muidu rakendispordist tuntud ponidel Figaro ja Larkhill`s Spartacus, Taisi Viire (Vändra) ponidel Marc ja Sandy, Birgit Laupä (Tondi) ja Windhover, Grete Rebane (Tondi) ja Iris, Berit Lehtsaar (Viljandimaa) ja Little Puma, Anna-Liisa Merilind (Tondi) ja Mari, Hanna-Ly Aavik (KRT) ja Angel, Annabel Vilk (Tondi) ja Luka ning Georg Koppel (KRT) ja Angel.

Pärast kolme etappi juhib kõrgeimat arvestust Raikkülas mitte startinud My Relander (Ruila Tall), kellel punkte 28. Talle järgneb 22 punktiga kolmanda etapi võitnud Kirkke- Eliise Põldsalu ning 14 punktiga Birgit Loik (Tondi). 85 cm klassis on esikolmikus väga tihe rebimine. Arvestust juhib 46-e punktiga Kaia Loviisa Kink, temast vaid punktiga jäävad maha Anna-Liis Remmel (Simon) ja Laura Lota Mölder. Madalaimas arvestuses on võrdselt 29.2 punkti kogunud Berit Lehtsaar, Grete Rebane ja Kleer Suursild.

ERL-i Suvises Ponikarikas on jäänud veel kaks etappi, millest esimene saab toimuma 27. juulil Vändras ja teine 10. augustil Juurimaal. Ponikarikafinaal on sarnaselt mullusele Perilas, seal 16.-18. augustini peetava Summer Show raames.

Raikküla võistlusel, millega Ruttari ratsaspordiklubi, tähistas oma kümnendat juubelti, juhtus veel nii mõndagi põnevat, millest saate lugeda ja vaadata meie pärastlõunasest uudisest.