ERL-i Talvine ponikarikas alustab laupäeval Tartumaal

Eeloleval laupäeval saab Tartumaal perekond Saksa ratsakompleksis avalöögi alanud hooaja ERL-i Talvine Ponikarikas takistussõidus. Sarja formaat sarnaneb mullusega, kuid mälu värskenduseks vaatame selle jällegi üle.

Arvestust peetakse kolmes erinevas võistlusklassis. Madalaim tase hüpatakse kõrgusel 70/75 cm, kusjuures osaleda saavad ponid turjakõrgusega kuni 140 cm. Eraldi tingimus madalaimas klassis on ponidele turjakõrgusega kuni 130 cm, kes stardivad 10 cm madalamal. Väikeste ponide klassi etappidel sõidetakse vaid puhtusele, finaalis on nii see, kui teisedki arvestused ümberhüpetele.

Keskmises võistlusklassis hüpatakse kõrgusel 80/85 cm ning etappidel on kavas kahefaasilised parkuurid, mille esimene osa juhtimisparkuuri elementidega ning vaid puhtusele. Teine faas sõidetakse puhtusele ja kiirusele. Kõrgeimas võistlusklassis on takistuste kõrguseks 95/100 cm ning etappide artiklid valib iga korraldaja iseseisvalt.

Tänases ERL-i Talvises Ponikarikas peetakse viis etappi ja finaal. Punktiarvestusse läheb kolm parimat etappi ning finaal. Punkte kogub sportlane, kellel on kohustus valida arvestusse minev võistlusklass, mida sarja käigus muuta ei saa. Üks poni võib koguda punkte kahele sportlasele ning seda kas samas või ka erinevas võistlusklassis. Esimene etapp peetakse, nagu juba mainitud, 12. jaanuaril Saksa ratsakeskuses, järgnevad leiavad aset 29. jaanuaril Järve tallis, 9. veebruaril Veskimetsas, 23. märtsil Koordi tallides ja 30. märtsil Tondil. Kõrgeima arvestuse n.n. Suur Finaal peetakse 6. aprillil Veskimetsas, teistes võistlusklassides 20. aprillil Tondil.