ERL-i talvine ponikarikas ning Resta väikeponide sari said jätku Koordi tallides

Järvamaal Koordi tallides peeti möödunud laupäeval ERL-i talvise takistussõidu ponikarika kolmas ning Resta väikeponide sarja teine etapp, kus põhiklassi valitsesid Vändra klubi poniratsutajad.

Koordi tallide etapi kõrgeimaks sõiduks oli ERL-i talvise ponikarika klass II arvestusse läinud parkuur kõrgusel 100cm. Mõlemad faasid suutsid vigadeta läbida kaks Vändra klubi võistluspaari, kellest kiiremad olid Carmen Melts ja Wanessa, teise kohaga leppisid Veskimetsas toimunud avaetapi võitnud Betti Buht ja Vip. Kolmandana lõpetasid Koordi tallides Monika Varter (Tondi) ning Jalica van Blommerschot.

Ratsaliidu ponikarika klassis I olid takistused seatud 85cm kõrgusele ning tegemist oli kahefaasilise parkuuriga, kus arvesse lähevad mõlema faasi karistuspunktid ja teise faasi aeg. Kui kõrgemas sõidus läks kaks esimest kohta Vändra klubisse ja kolmas Tondi klubisse, siis siin olid rollid vahetunud – esimesed kaks Tondile, kolmas Vändrale. Parima tulemusega võitsid Reimo Karus ja Off Limit, teisena lõpetasid Anett Pajur ja Toonik. Kolmandal positsioonil lõpetasid Buht ja Vip.

Päeva alustati 75cm kõrguse parkuuriga, kus vastaseid ei olnud korraldava Järvamaa klubi sportlastele, kes vallutasid kogu esikolmiku. Võitjaks krooniti Teisi Unt poniga Bambi, kes saavutas samas ka kolmanda koha poniga Tas-Waps. Teisena lõpetas Ines Themas poniga Viktooria.

Mõlema ponisarja järgmine etapp on juba sel laupäeval Tondil. Koordi tallide võistluse tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/332?locale=et&year=2015