ERL-i tänavused edetabelid hakkavad ilmet võtma

2014. aasta esimene kvartal on läbi saanud ja meil on võimalus teha põgus pilguheit Eesti Ratsaspordi Liidu tänavustele edetabelitele. Kuigi enim võistlusi peetakse meie vabariigis välishooajal, on esimesed jõujooned juba kujunenud.

Enim sportlaseid leiame traditsiooniliselt takistussõidu edetabelitest. Põhiarvestust juhivad eelduslikult sportlased, kes osalenud välisvõistlustel. Kindla juhtpositsiooni on haaranud mullune parim – Tiit Kivisild (Ruila Tall), kellel punkte 343.5. Teisena järgneb Tiidule 297.5 punkti kogunud Rein Pill (Ruila Tall), kolmandana Hanno Ellermann (ESHKS), kelle punktisummaks 179. Järgnevate summad jäävad juba alla 100 punkti. Noorte ja juuniorite edetabelis on kolme kuuga enim punkte kogunud Stella-Ingrid Liinamäe (Tartumaa), poniklassis My Relander (Ruila Tall).

Koolisõidu põhitabelis näeme analoogilist olukorda takistussõiduga, kus juhtima on asunud rahvusvaheliselt võistelnud paarid. Esimest ja teist kohta hoiab veenva eduga Grete Barake (Black Stallion), olles liidripositsioonil hobusega Talent, teisel hobusega O. Hot Chocolate. Kolmandalt kohalt leiame Grete Hussari (Saaremaa) hobusega Rohan Warrior. Noorte koolisõitjate tabeli tipus on märtsikuu lõpuga Charlotte Pärt (Niitvälja) hobusega Landors, juuniorite parim Fey Piir (KRT) hobusega Aaria, poniklassis Hanna-Greta Peeters (Tondi) ja Mimii ning lasteklassis Laura-Maria Lukas (Viljandimaa) ja Zäz.

Kolmevõistlejate edetabelis on hetkel vaid kahevõistluse tulemused. Seenioritest juhib Erkki Hõim (Märjamaa), noortest ja juunioritest Heliis Reinmägi (Liivimaa), poniklassis Kristiina Albertiina Reinstein (KRT). Rakendisportlasedki on sarnaselt kolmevõistlejatega osalenud vaid talvises sisevõistluse formaadis ning seda Lätimaal. Ühehoburakendite tabelit veab hiljuti Kekavas hea rahvuvahelise tulemuse teinud Ülar Raudsepp (Liivimaa), üheponirakendite liidriks on Riina Rõa (Vändra), kes ühtlasi juhib ka rakendi üldedetabelit.

Kestvusratsutajadki on oma esimesed stardid sel aastal teinud, põhitabeli liidrikohta hoiab Kairit Kalbre (EER), noorte ja juuniorite liidriks on tema õde Merilin (EER). Poniratsanikest on ainsana punkte kogunud Brenda Prants (EER).

Vaatame üle ka harrastajate edetabelid. Takistussõitjatest on enim punkte kogunud Risto Märtson (Ruila Tall), koolisõidus Marina Drozdova (Niitvälja), kolmevõistluses Liisi Põldots (Liivimaa).

Kõik edetabelid leiate ERL-i koduleheküljelt www.ratsaliit.ee.