ERL-i uus rakendispordi mänedžer on Reelika Rätsep

Reelika Rätsep kutsari rollis. Foto: Riina Rõa

Alates novembrist on Eesti Ratsaspordi Liidu rakendispordi mänedžer Reelika Rätsep.

Reelika asus uude ametisse endise mänedžeri Marko Villemsoni soovitusel ja toel. Ala on neiule tuttav ning kogemusi on kogutud nii kutsari kui võistluste korraldajana.

Kokku on Reelika rakendispordiga enda sõnul tegelenud 6 hooaega. Võistelnud on ta kuni 3* võistluseid. Oma tugevamateks saavutusteks peab noor kutsar 2017.a Soomes Põhjamaade meistrivõistlustel osalemist ja 2014. a EMV pronksmedalit. Hetkel treenib Reelika kindla sihiga, milleks on 2020. aasta MM. Tema treeneriks on algusest peale olnud Eve Haggi, kelle tallis jätkab Reelika treeninguid ka nüüdki. Kutsari treeningpartneriteks on põhiliselt tori tõugu hobused, nagu ka treeneril Evel.

Reelika suurimaks väljakutseks mänedžeri ametis on saavutada üksmeel rakendispordi kogukonnas ja info liikumise parandamine. Probleemiks on ka rakendisportlaste vähesus, millele uus mänedžer peab lahendusi pakkuma, et kandepinda laiendada ja sporti uusi kutsareid juurde saada. Samuti kavatseb neiu hoogsalt kaasa lüüa olulisemate võistluste korraldamises Eestis.