ERL Koolisoidu Karikasarja Finaal ja Talendijaht Kurtnas

3. ja 4. aprilli nädalavahetus saab Kurtnas olema meie koolisõidjatele põnev ja sündmusrikas. Laupäeval toimub seal ERL Talvise Koolisõidu Karikasarja finaal, kuhu pääsevad võistlema igast karikasarja arvestusest 7 paremat. Nii selgitatakse välja meie talvise koolisõiduhooaja parimad ratsanikud. Pühapaeval aga toimub samas maneežis Talendijaht: uudne ja põnev võistluspäev, mille kestel saavad oma annet ja oskusi näidata nii noored hobutalendid kui vähese võistluskogemusega väikesed ja suuremadki ratsanikud!

Noorhobuste I klassi ootame noori koolisõiduhobuseid, kes on 4- ja 5-aastased või tulevad välja esimest hooaega ning pole veel päris skeemi sõitmiseks valmis. Hindamine toimub 3-hobuse gruppides. Kohtunikud vaatavad hobuste sammu, traavi ja galoppi ning hindavad nende sobilikkust ja potentsiaali koolisõiduks vastavalt hobuse vanusele. See on hea võimalus tuua noor hobune esimest korda välja ja anda talle esimene julgustav võistluskogemus turvalises keskkonnas, saades samas kohtunikelt hinnang ning soovitusi edasiseks treeninguks. Samas on see suurepärane võimalus müügihobuste esitlemiseks. Selles klassis kuulutatakse välja ning saab eriauhinna ka publikuhääletuse lemmik!

Noorhobuste II klass on mõeldud neile andekatele ja arenenud noortele hobustele, kes on juba valmis sõitma spetsiaalselt noortele hobustele mõeldud skeemi (FEI 4-aastaste hobuste skeemi põhjal).

„Väikeste ja Suurte Talentide“ klass on mõeldud vähese võistluskogemusega koolisõiduhuvilistele – ning miks mitte ka teiste ratsaspordialade harrastajatele, kes koolisõitu proovida tahaksid! Skeemides on lubatud võistleja valikul nii täisistak kui kergendamine. Võistlusvormi kandmine pole rangelt kohustuslik, aga kindlasti on nõutav korrektne riietus.

„Peaaegu Superstaaride“ klass on avatud klass, kuhu ootame jõudu katsuma nii koolisõitjaid kui kolmevõistlejaid, kes juba L-klassi tasemele on jõudnud.

Mõlema võistluse juhendid on avaldatud ERL ja Hobumaailma võistluskalendris.

Eva-Maria Vint-Warmington