ERL Koolisõidu Sisehooaja 3. etapp toimus Kurtnas

Suure osalejate arvu tõttu ühe päeva asemel kahele viidud ERL Koolisõidu Sisehooaja 3. etapp on seekord Kurtnas edukalt lõpule jõudnud ning toome teieni siinkohal klasside võitjad.

Laupäeval, 23. veebruaril avasid võistluse A taseme sõitjad. Skeemis A5 oli kolm arvestust, neist avatud klass oli võistluse osavõturohkeim, osales koguni 26 paari. Ponbiklassis võtsid võidu Marleen Selge (Simon) ja Fortune, lasteklassis Rutt Margus (Liivimaa) hobusel Valdfrid ja avatud klassis Liis Liblikmaa (Tallinn) hobusel Chocolate.

Päeva teine skeem oli L4, kus nii avatud klassi kui ka ponide arvestuse võit läksid Kaisa Falkenbergile (Tallinna Ratsaspordikool) Räpsil.

Pühapäeva alustati mõistagi Vabariigi Aastapäeva auks Eesti hümniga. Sellele järgnesid L30 skeemi sõitjad. Avatud klassis sai parima tulemuse Külli Arumäe (KRT) Crestonil, parim juunior oli Marleen Emilie Vilderson (KRT) Leival.

Külli Arumäe ja Creston võtsid võidu ka M klassi avatud arvestuses, noori ratsanikke oli ainult kaks, neist parem taas Marleen Emilie Vilderson Leival.

Kõrgeimal tasemel oli suur päev nii Dina Ellermannile (Tondi), tema hobusele Landy's Akvarelile kui Eesti koolisõidule laiemalt. Pärast R9 skeemi, mille Dina ja Akvarel võitsid Tiina Kuusmanni (KRT) ja Stallone ning Grete Hussari (Saaremaa) ja Rohan Warriori ees, võistles see paar esimest korda Grand Prix tasemel (R16), kus kogus tulemuseks 65,496 %. Viimati sõideti Eestis GP'd Hobumaailma andmeil 2008. aastal.

Dina edu jätkus ka noorhobuste klassides, võit tuli Donna Annaga nii 4-5 kui ka 5-6 aastaste hobuste arvestuses vastavalt tulemustega 8,02 ja 7,78.

Kõik tulemused leiate http://hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=2&y=2013&id=1040

Pildid pühapäevasest võistluspäevast leiate (hetkel üleval pooled fotod, peagi kogu galerii) http://www.kyllitedre.com/Photography/Dressage/ks-sisehooaeg2013-3etapp/28179198_rgLcj4#!i=2382540748&k=q73QFg5