ERL Ponikarika Väikse Ringi võitis Mia-Marleen Lanno

Möödunud laupäeval selgus Tondil peetud XXII Suure Ponikarika võistlusel ka ERL Ponikarika Väikse Ringi esikolmik. Nii finaalis kui sarja kokkuvõttes tunnistati absoluutselt parimaks Mia-Marleen Lanno Tondi klubist.

 

Ümberhüpetega 95 cm kõrgune parkuur oli päeva pea-alaks, kuna selgitati nii Tondi Suure Ponikarika omanikud kui ka peeti  ERL Ponikarika Väike Finaal. Selgeks võitjaks tuli siin Mia-Marleen Lanno (Tondi RSK) Taglasel, kes kogus ühtlasi ERL sarja arvestuses võidupunktid ja võitis kogu sarja ülekaalukalt tulemusega 107,5 punkti.

 

Finaali teine koht läks samuti Tondi klubi sõitjale Katariina Tomannile, kes võistles Mahdiga. Tomann võttis seega ponikarika arvestuses teise koha punktid ning lõpetas ka sarja teisena tulemusega 79 p.

 

Parkuuri kolmas koht läks Kärt Kingisepale Cessikal, kes aga ERL sarjas osaleb hoopis Suures Ringis ning seega teenis kolmanda koha tabelipunktid hoopis neljandaks tulnud Britt Getter Astover (Tondi) ponil Odrino 'B' Van Het Juxschot. Sellest aga ei piisanud sarja esikolmikusse mahtumiseks, kokkuvõttes jäi neile kuues koht.

ERL sarja Väikse Ringi kolmas koht kuulus sedapuhku Emeli Piknerile, kes oli terve hooaja tublisti kaasa teinud ja puudunud vaid ühelt etapilt kümnest. 4 karistuspunktiga lõpetatud finaalsõit tõi siiski talle veel lisaks 5 punkti, mis andis lõpptulemuseks 77,5 punkti ja sarja arvestuses kindla kolmanda koha.

 

Päeva esimene parkuur peeti kõrgusel 80 cm, kuid oli 10 cm madalam ponidele turjakõrgusega kuni 130 cm. Kahefaasilises sõidus jõudsid teise faasi veidi rohkem kui pooled 22 osalejast. Esikolmiku moodustasid kõik 80 cm hüppajad, kellest kiireim oli taas Mia-Marleen Lanno (Tondi RSK) Burberryl. Teise koha hõivasid Saare Ratsakeskusest kohale sõitnud Emeli Pikner ja Mon Ter ning kolmandaks võitles end väikeponi Luka, kelle ratsanikuks Kirke Krausberg  (Märjamaa SK).

 

Võistluspäeva lõpetas tõusva raskusega parkuur kõrgusega 110 cm, kus 6 osaleja seas tegid parima tulemuse taas viimasel ajal väga võidukad Anett Pajur (Tondi) ja Macho. Teine koht läks Ruilasse Kristel Saulile ja Mon Acole, kolmas Katariina Tomannile ja Mahdile.

 

Tondi tulemused: https://ratsanet.ee/events/1194

 

ERL ponikarika punktitabel: http://www.ratsaliit.ee/pa_file/erl-ponikarikas-2017-punktiarvestus/


Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt72022/domeenid/www.hobumaailm.ee/htdocs/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 23