ERL Rakendispordi Karikasari ning Balti Karikas 2013 jõudsid lõpule

Rakendispordi Balti Karika ning ka meie Rakendispordi Karikasarja finaalid peeti mõlemad lõppenud nädalalõpul Saksa Ratsutamiskompleksis. Läbi kuue etapi toimunud ERL Rakendispordi Karikasarja võtsid veenvalt hobuste arvestuses Urmas Saks ning ponides Pille-Riin Reinaus. Balti Karika peavõit läks hobuste arvestuses Lätti, ponides aga Eestisse – Andrus Kallastele.

ERL Rakendispordi Karikasarja finaalis, mis peeti tasemel Keskmine, võttis alavõidu Evelyn Piiritalu hobusega Olli, groom Lennart V. Moller. Nende tulemuseks kujunes 91 mp. Teise koha punktid sarja arvestusse korjaski siit tulemusega 91,80 mp Urmas Saks, kes võistles hobusega Indekss, groom Henriette Keuffel. See tagas Saksale kindla võidu üldarvestuses tulemusega 160 punkti. Finaali kolmas olid Eve Raudnagel ja groom Anna-Kaia Kikkas hobusega Regaalia, kes lõpetasid 109,80 mp-ga. Karikasarja teine koht läks 130 punktiga Eve Haggile ja kolmas Signe Haggile (100 p).

Ponide arvestuses oli karikasarja finaalis väljas ainult 2 ekipaaži, kellest esikoha napsasid 84,80 mp-ga Riina Rõa ja groom Tiia Gorbatšuk Grelliga. Neile järgnes Airi Reinvart, groom Silva Orgla ja poni Rullik, tulemuseks 111,40 mp. Karikasarja arvestuses läks esikoht siiski aga hoopis Pille-Riin Reinausile, kes oli 180 punktiga endale võidu juba kindlustanud enne finaali. Karikasarja teine koht läks Riina Rõale, kes suutis koguda 145 punkti, ning kolmas koht Andrus Kallastele, kelle saagiks kahel etapil osalemise eest 53 punkti.

Pille-Riin ja Priit Reinaus. Foto: Rein Leib

Balti Karika finaalis näitasid taas tugevust lätlased. Üherakendites läks neile finaali kolmikvõit. Sarja võitis siin kokkuvõttes umbes 12 rakendi konkurentsis Andis Pavlovskis, kellele järgnes tema tütar Anda. Parima eestlasena jäi Eve Haggi Dace StÅ«rega (LAT) jagama 3.-4. kohta.

Ponide arvestuses jäi üldvõit siiski koju – finaaliski esikoha napsanud Andrus Kallastele, (groom Age Põldaru), ja eesti tõugu Vetole. Finaalis järgnesid neile Leedu esindajad Sergejus Feoktistovas, groom ArÅ«nas Paltanavičius ja hobune Kokonas. Kolmanda koha võtsid Pille-Riin ja Priit Reinaus Hartoniga. Ponide ekipaaže oli karikasarjas üldse osalemas 8-9 tk, seega võit oli väga tubli saavutus!

Hobuste paarisrakendeid osales finaalis vaid üks – Dace StÅ«re, Kārlis StÅ«ris ja Gatoro / Gabriels, kes kindlustasid endale esikoha ka üldarvestuses.

Ponide paarisrakendeid seevastu oli Saksa Ratsutamiskompleksis väljas kolm ning siin tegi naabrite ees parima soorituse meie ainuke ponide paarisrakend ehk lõpuks ometi konkurentsi tunda saanud Anu Pärisoo ning Tiit Siiboja ja nende valged eesti tõugu Amadeus ja Allegro. Balti Karika võitsid eesti etapil teiseks tulnud Dzintra BlÅ«ma, Guntis Priede ja Mikijs / Bubis.

Tulemused leiate siit: http://hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=9&y=2013&id=1231