ERL Suvist Takistussõidu Karikasarja juhivad Prez, Nõgel ja Aristoteles

Kärdla Ratsupäevadega ühes toimus 6.-7. augustil ka viimane ERL Suvise Takistussõidu Karikasarja etapp enne finaali, mistõttu on paslik teha vahekokkuvõte punktiseisust. Finaal leiab aset 10. septembril Säreveres.

Juunioride arvestuse liider on Sandra Prez (THK) 38 punktiga, talle järgneb 34 punktiga Kristjan Sinikas (Ruttar) ning 32 punktiga Johanna Johanson. Neljandal kohal asuval Meriel Isokil on 31 punkti, mis tähendab, et vahed on väikesed ja võiduvõimalus on veel kõigil, kuna punkte jagatakse finaalis kõrgemalt kui etappidel.

Noorte ratsanike seas on tugeval liidripositisoonil Elis Nõgel (Parkuur), kes on juba kaks etappi võitnud ning kogunud 40 punkti. Talle jägrneb Sandra Prez 29 punktiga, kolmas on Berit Põldoja (Mondes), kes on Prezil omakorda kannul 28 punktiga. Järgnevad mitu ratsanikku 26 punktiga, seega on siingi karikatele näha tugevat võitlust finaalis.

Noorhobustest on parim Paul Arguse juhitav Aristoteles, kel kogutud 25 punkti. Teisel ja kolmandal positsioonil on 32 punktiga samuti Pauli juhitud Stalingrad ning Jaagup Kallase ratsastatav Patrons. Juhul, kui keegi peaks mõnes arvestuses lõpetama võrdse punktisummaga, võetakse arvesse finaalis saadud tulemusi.

Võidu jaoks lähevad arvesse kahe parema etapi ning finaali punktid. Finaalis osalevad kõik sportlased, kes on kogunud sarja vältel vähemalt ühe punkti. Punktitabel on leitav ERLi kodulehel: http://www.ratsaliit.ee/est/g110