ERLi 2010.hooaja lõpetamine: Unustamatud 30ndad Chicagos

8. jaanuari õhtul oli Astoria Palace muutunud 30ndate stiilis lokaaliks, mida täitsid vaid säravad ja ilusad inimesed. Tähistati möödunud ratsa-aastat ning premeeriti parimaid, muuhulgas sai näha mustkunsti ja ratsutajaid võistlustantsu vihtumas.

Tänavune ERL’i hooaja lõpupidu sujus laitmatult. Õhtu avasid teemakohase vestlusega sinjoorid Erik (Tuimann) ja Andri (Sabrodin), millele järgnes tagasihoidlik striptiis ehk võeti ära pintsakud. Kuumas õhkkonnas ei tekkinud ka vajadust neid enne kojuminemist uuesti selga tõmmata.


Õhtujuhid Erik ja Andri

Käised kääritud, asuti meenutama möödunud aastat ning tutvustati ka uut ratsaspordi aastaraamatut, mille traditsioon mullu alguse sai. Esmalt jagati välja mõned eriauhinnad, kuhu said eelnevalt ratsaliidule nominente esitada kõik huvilised. Aasta parimateks treeneriteks pakuti tänavu enim Krista Raidmetsa, Raul Kaunat, Pille Elsonit ja Riina Pilli, kes ka auväärse tiitli sedapuhku pälvis. Aasta parima projekti tiitlile kandideerisid uus edetabelite süsteem ja koolisõidukliinikud, kuid enim hääli kogus uue kontseptsiooniga ratsavõistlus Ruila Kevadtuur. Hooaja parimaks võistluseks hinnati Narva GP ja Luunja Karika konkurentsis Kärdla Ratsupäevad ning edukaima klubi tiitli teenis RSK Parkuur; teiseks ja kolmandaks jäid vastavalt RSK Ruila Tall ja Tondi RSK. Hobumaailmas detsembrikuus toimunud hääletuse tulemusena võitis parima hobuse auhinna Opaal, talle järgnesid Orlando P, Lord Leu ja El Beg. Eriline tänu mõistagi kuulus ka ratsaspordi suurimatele toetajatele Alexelale, Elisale, Nordic Hotel Forumile, Tallinkile ja Kultuuriministeeriumile.

Olgu siinkohal järgnevalt toodud aasta parimad sportlased:

2010 PARIM SPORTLANE TAKISTUSSÕIDUS – urmas raag
2010 PARIM SPORTLANE NOORTE TAKISTUSSÕIDUS – kätlin helena sehver
2010 PARIM SPORTLANE JUUNIORIDE TAKISTUSSÕIDUS – kätlin helena sehver
2010 PARIM SPORTLANE PONIKLASSI TAKISTUSSÕIDUS – linda maria randpere
2010 PARIM SPORTLANE KOOLISÕIDUS – marika vunder
2010 PARIM SPORTLANE NOORTE KOOLISÕIDUS – anna-liisa rink
2010 PARIM SPORTLANE JUUNIORIDE KOOLISÕIDUS – getter kangur
2010 PARIM SPORTLANE PONIKLASSI KOOLISÕIDUS – marii-heleen raidmets
2010 PARIM SPORTLANE KOLMEVÕISTLUSES – marit poltimäe
2010 PARIM SPORTLANE NOORTE KOLMEVÕISTLUSES – marit poltimäe
2010 PARIM SPORTLANE JUUNIORIDE KOLMEVÕISTLUSES – ann-marii vilk
2010 PARIM SPORTLANE PONIKLASSI KOLMEVÕISTLUSES – priidu tikk (fotol)
2010 PARIM SPORTLANE KESTVUSRATSUTAMISES – virge laur
2010 PARIM SPORTLANE NOORTE KESTVUSRATSUTAMISES – kairit kalbre
2010 PARIM SPORTLANE JUUNIORIDE KESTVUSRATSUTAMISES – kairit kalbre
2010 PARIM PONIKLASSI KESTVUSRATSUTAMISES – berit truuts
2010 PARIM RAKENDISPORTLANE – kaspar kald

Vaheminutitel astus särava etteastega üles mustkunstnik Charlekas, kes võlus tuvisid välja küll taskurätist, küll põlevast ajalehest. Tema veetlevate assistentidena said maagias käe valgeks Cätlin Vatsel ja Jaana Ala, kusjuures peab tõdema, et lähedalseisjana ei suutnud mina küll kuidagi välja nuputada, kuidas Cätlini kätte antud ühest väikseks pallikesest järsku neid kümmekond sai ja noore daami ehmatust nähes oli üsna ilmselge, et tema enda üllatus oli kordades suurem. Veelgi arusaamatum oli valgest õhupallist eikusagilt välja võlutud pudel punast veini…

Mustkunstnik Charlekas võluva assistendi Cätliniga

Ekraanilt õnnestus kohalviibijatel näha ka spetsiaalselt ürituse jaoks toodetud klippe, mis viisid rännakule mitmetesse Eestimaa tallidesse ning heitsid pilgu hobuinimeste mõtetesse. Selle eest suured tänud kõigile, kes filmimeeskonna lahkelt oma valdustesse lubasid.

Õhtu ühe põhilise tõmbenumbri tarbeks olid eelnevalt kõvasti tööd ja vaeva näinud viis põnevat tantsupaari. Showprogrammis „Tantsud Ratsutajatega“ astusid oma võluvate partneritega ühes tantsupõrandale Paul Argus, Anželika Maasik, Kaie Kangur, Madis Morna ja Anna-Liisa Rink. Eksklusiivselt esitati kohalviibijatele sensuaalne cha cha cha, südantlõhestav rumba, dramaatiline paso doble, romantiline aeglane valss ja kirgi küttev hoogne jive, mida kriitilise kohtunike koguna kommenteerisid ja hindasid Tõnu Kaumann, Annike Laving ning Gunnar Klettenberg. Kui välja jätta fakt, et „Anželikal jäid diagonaalid korralikult lõpetamata“ ja „Paulil tuleb veel edaspidi ülaliiniga pisut tööd teha“, pakuti publikule siiski unustamatu show.

Anna-Liisa Rink ja Kardo Kukk jive’imas

Lisanumbrina esitasid Anželika ja tema tantsupartner veel ühe cha cha cha, mis tõmbas peo korralikult käima. On ütlematagi selge, et võistlustants oli meie ratsastaaridele esmakordne kogemus ning küllap jõuti enne lavale astumist seda vägitükki korduvalt kahetsedagi, kuid tulemus oli seda suurepärasem ning usutavasti liitub selle arvamusega iga kohalviibinu. Sellepärast ülisuured tänud inimestele, kes siiski uskusid endasse ja võimaldasid ratsarahval vahelduseks end näha täiesti uuest küljest. Siirad ja soojad tänud ka tantsuõpetajatele Gerti Leesmannile, Kardo Kukele, Konstantin Gorodilovile, Teele Kruusele ja Tanel Meriganile, kelle isiklikku panust on ilmselt raske hinnatagi. Kuid säärane projekt tõestas taaskord seda, millesse olen ammu uskunud – hea tahte ja suure hinge korral on kõik muu vähetähtis ning kes palju teeb, see ka palju jõuab.

Vasakult: Anna-Liisa Rink ja Kardo Kukk, Anželika Maasik ja Konstantin Gorodilov, Madis Morna ja Teele Kruuse, Kaie Kangur ja Tanel Merigan, Paul Argus ja Gerti Leesmann

Ülalmainitu kehtib ka kõigi piduliste kohta, sest tõttöelda on isegi raske meenutada, mil viimati hobuinimesed nii stiilsed välja nägid. Tol õhtul oli igaüks andnud oma panuse kogu peo õnnestumisse. Need olid tõeliselt unustamatud 30ndad Chicagos, mille jäädvustamise eest kuulub eriline tänu sepp-fotograaf Margus Kurgvelile ja kogu ürituse organiseerimise eest Sabine Paat’ile.

Härra ja proua Klettenberg otse Chicagost

Suurem galerii ning videod ilmuvad mõne päeva jooksul..