ERLi koolisõidu karikasarjad lõppesid eile Väänas

Eile leidsid Vääna Ratsakeskuses lõpu ERL Koolisõidu Karikasarja Suur ja Väike finaal. Pika võistluspäeva vältel astusid üles paljud kohalikud koolisõitjad, kuid oli ka võistlejaid Lätist. Päeva raskeima sõidu võitsid Getter ja Palladion, enim auhinnalisi kohti jagus Dina Ellermannile.

Päeva raskeima ehk R klassi võitjaks tuli Getter Kangur (Tondi) Palladionil tulemusega 62,412%. Üsna väikese vahega järgnesid neile Dina Ellermann (Tondi) ja Landy’s Akvarel ning Tiina Kuusmann (KRT) ja Stallone.

Dina Ellermann. Foto: Gerlin Kess

M klassi võitsid Anna-Liisa Rink (Nancy) ja Zäz, teenides kohtunikelt tulemuseks 63,243%. Teise koha väärilised olid siin Tiina Kuusmann ja Stallone, kolmanda koha võtsid Dina Ellermann ja alles 6aastane Andreo. Kusjuures punktide vahed esikolmikus olid väga minimaalsed.

A klassi harrastajate arvestuses kindlustasid esikoha Varju Kuusemets (Märjamaa) ja Paan (67,011%), teiseks jäid Piret Kulo (Ruila Tall) ja Lond Lamborghini, kolmandaks Liis Liblikmaa (Tallinn) ja Rodeo.

Sama skeemi kuni 16a laste arvestuses näitasid parimat protsenti Nele Dvorjaninov (Black Stallion) ja Lenie (67,529%), kuid võita oli siin ainult iseennast, sest teise koha saavutas Dvorjaninov Panteril. Kolmanda koha saavutasid Liisa-Maria Kruusenvald (Niitvälja) ja Hera.

Avatud arvestuses näitasid oma paremust Dina Ellermann ja Klassika, kogudes tulemuseks päeva kõrgeima skoori 68,793%. Teise koha hõivas samuti Ellermann, seda hobusel Digimon, jättes kolmandaks Tiina Kuusmanni ja Apollo.

Kergemas L skeemis oli 15 võistluspaari seas esikohta väärt Maiken Lepiste (Toominga Tall) Orchideel (66,149%), teiseks võistlesid Liisbet Kakko (Parkuur) ja Dr. Motte, kolmandaks suurte hobustega vapralt konkureerides Marii-Heleen Raidmets (Märjamaa) ja poni Rokit.

Maiken Lepiste. Foto: Gerlin Kess

Raskemas L skeemis noppis selgelt parima tulemusega esikoha taas Dina Ellermann, seda hobusel Andreo (67,250%).Teine ja Kolmas koht läksid Maiken Lepistele vastavalt Orchideel ja Skywalkeril.

Võistlust hindasid Annike Laving, Mare Joller, Annette Fransen-Jacobaeus (FEI 4*, SWE), Heli Hussar ja Marika Koroljova.

Tulemused jm info : http://hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=8&y=2011&id=646

Gerlin Kessi pilte võistlusest on tulekul aadressil: http://gerlinkess.smugmug.com/Koolisoit