ERLi Rakendispordi Karikasari sai alguse Põlvamaa Rakendi näol

Lõppenud nädalavahetusel, 4.-5.mail toimus Vastse-Kuustes Eesti Ratspordi Liidu Rakendispordi Karikasarja esimene etapp Põlvamaa Rakend 2013, mis üllatas korraldajaid laia valikuga nii võistlejate kui ka võistlusilma osas.

Ilusa kevadpäikese saatel sai imetoredas Vinni talus tehtud koolisõit ja koonuste täpsussõit, maraton läbiti Lõuna-Eestile omasel kuppelmaastikul vihma trotsides ning tuulega võidu sõites. Oli tasast maad ja oli künkaid, kruusateid ja põldu, tärkavat heina ja sügisest mälestust. Kõigile midagi! Starte oli kokku üheksa ja siinkohal soovivad korraldajad tänada kõiki, kes võistlema said tulla, samuti ametnikke.

Hobuste arvestuses oli esikolmikus mitu pingelist momenti. Esikoht läks meie naabritele lätlastele – selle saavutas staažikas võistleja Dace Sture, hobune Hipija (groom Dana Sture), teist kohta vääriva soorituse tegi Evelyn Piiritalu, hobune Olli (groomid Henriette Gepeka ja Lennart Von Moller).

Kolmanda-neljada koha punktivahe tuli üliväike. Ülar Raudsepa skoori mõjutasid rännakul normiajast kiiremini sõitmise eest saadud kaheksa karistuspunkti ning seetõttu jäädi väga napilt neljandale kohale. Raudsepa hobune kandis nime Friidom (groomid Ivo Maasik ja Anna-Mari Raudsepp). Kolmanda koha saavutas Urmas Saks, hobune Kelli Ex Kris (groom Tarmo Ibis).

Ponide arvestuses tuli esimeseks Pille-Riin Reinaus, hobune Harton, groom Priit Reinaus. Antud võistluse raames anti välja ka noorsportlase motivatsiooni eriauhind – Otepää Seikluspargi pilet ja Eesti Maanteemuuseumi terve hooaja perepilt, mille saigi Pille-Riin Reinaus.

Pille-Riin Reinaus ja Harton. Foto: Katrin Melts

Iga võistluse näo kujundavad võistlejad ja kätt südamele pannes võivad korraldajad öelda, et sellel võistlusel oli igati tore nägu. Tänatakse südamest ka sponsoreid, kes seisid hea selle eest, et võistlejate vaim ja motivatsioon saaks hea aluse hooaja alguseks.

Võistlust toetasid: Maaleht, Eesti Maanteemuuseum, Emajõe Lodjaselts MTÜ, Kirjastus Koolibri, Lesta Tall OÜ, Lõuna Pagarid AS, "Neljapäev", kalarestoran, Otepää Seikluspark OÜ, Pallim, loomakliinik, Priit Tikk Kanuumatkad, Sunday Horse OÜ, Süvahavva Loodustalu OÜ, Targa Tervis OÜ, Vastse-Kuuste vallavalitsus, Vikipesa MTÜ, Gravex OÜ ja Tikandimeister OÜ.

Ilusat rakendihooaja jätku ning palju toredaid võistlusi!

Piret Maasik