ESHKS vabahüppevõistlus ja Täkkude päev

Eeloleval nädalavahetusel vallutab ESHKS Tähtvere talli.

Vabahüppevõistlus

Laupäeval, 23. aprillil toimub vabahüppevõistlus 2-, 3- ja 4-aastastele hobustele. Kohtunikekogu on 3-liikmeline ja sellesse kuuluvad 2018. aastal ESHKS finaalülevaatuse kohtunik belglane Michel Spaas, kes on tuntud oksjonikeskkonna Horse Auction Belgium eestvedajana, Belgias resideeruv Eesti ratsutaja Mart-Sander Aarma, kes on ise nii sporthobuste aretaja kui edukas esitleja ning ESHKS hindekomisjoni juht Peeter Viiard.

Kui ESHKS tavapärastel piirkondlikel ülevaatustel ja finaalülevaatusel mõjutab tulemust ka hobuse üldmulje, siis eeloleval laupäeval loeb ainult hüpe! Hinnatakse hüppel erinevaid omadusi, nagu näiteks äratõuke suund, äratõuke kiirus, esijalgade tehnika, selja tehnika, tagaotsa tehnika, võimsus, elastsus, ettevaatlikkus jne. Iga hobune saab komisjonilt koondhinde, kommentaarid loetakse ette koha peal ning hiljem saab oma hobuse kohta protokolli küsida ESHKS tegevteenistuselt.

Veel täpsemalt saab sündmuse formaadi kohta lugeda juhendist ESHKS kodulehel https://estsporthorse.ee/cms/wp-content/uploads/2022/03/vabahuppevoistluse-juhend_22.pdf

Iga vanuseklassi võitja saab karika ja päeva parimale antakse välja BIS tekk. Võistlust toetavad Krafft Eesti ja Damiro Equestrian, kes panevad iga vanuseklassi esikolmikule välja eriauhinnad.

Kel tekkis huvi osaleda võib oma soovist veel kuni 21.04 teada anda: liis@estsporthorse.ee

Täkkude päev

Pühapäeval, 24. aprillil toimub aga igakevadine Täkkude päev ehk sugutäku kandidaatide võõrratsaniku test, sellele järgneb ESHKS erijõudlusprogrammi kandidaatide testimine.

Täkkude päevale on registreerunud 13 täkku, keda testivad vastavalt takistussõitjad Ivo Ots ja Tiit Kivisild ning koolisõitja Diana Pruks. Registreerunud täkkude nimekirja leiab ESHKS kodulehelt: https://estsporthorse.ee/syndmus/takkude-paev-ja-voorratsaniku-test/

Sündmusest tehakse ka otseülekanne, mida saab jälgida nii ESHKS kodulehel estsporthorse.ee kui ka hobumaailm.ee portaalis ja see algab kell 11.00. Kommenteerib Kaia Lass.

Täkkude päeva järel testitakse erijõudlusprogrammi siseneda soovivaid 4- ja 5-aastaseid ESH hobuseid, registreerunud on 9 osalejat. Erijõudluskontrolli projekti kohta saab lugeda rohkem siit: https://estsporthorse.ee/uudised/erijoudluskontrolli-juhendist/

Täpsemad ajakavad avaldame ESHKS kodulehel hiljemalt 21.04.2022

Ootame kõiki huvilisi noortele hobustele kaasaelama!