Esimene Global Champions Stockholmi etapp sai muinasjutulise lõpu

Võidukas Peder Fredricson ja H&M All In. Foto: Stefano Grasso/LGCT

Sel nädalavahetusel toimub Stockholmis esmakordselt Global Champions võistlus, mis koondab endasse Longines Global Champions Tour’i ja Global Champions League’i etapid. LGCT Grand Prix’ poleks saanud kohalikele sportlastele palju paremini lõppeda, kui Peder Fredricson (H&M All In) ja Malin Baryard-Johnsson (H&M Indiana) kindlustasid rootslaste kaksikvõidu. GCL etapil säras London Knights (Emily Moffitt ja Ben Maher) meeskond.

Uliano Vezzani ehitatud GP rada nõudis 33 sportlaspaarilt palju jõudu ja täpsust. Ümberhüpped kujunesid võrdlemisi rahvarohkeks, kui põhiparkuuri lõpetasid vigadeta kümme ratsanikku. Jur Vrieling ja Geir Gulliksen olid sel korral need õnnetud, kes pidid leppima ühe karistuspunktiga ületatud aja eest.

Ümberhüppeid alustanud Jos Verlooy ja Caracas lükkasid kohe gaasipedaali põhja ning sõitsid välja aja, mille ületamine pikalt järgmistele üle jõu käis. Kohalikud staarid, Malin Baryard-Johnsson ja Peder Fredricson, tulid starti täiesti lõpus, mis kujunes muinasjutuliseks. H&M Indiana Baryard-Johnssoniga sadulas oli esimene, kes suutis edestada Verlooy aega, minnes liidriks. Peder Fredricson ja H&M All In näitasid aga uskumatut kiirust ning jätsid parima viimaseks, kui edestasid kaasmaalast enam kui pooleteise sekundiga. Sellega kindlustati rootslaste kaksikvõit ning noor Jos Verlooy lõpetas kolmandana.

Malin Baryard-Johnsson ja H&M Indiana. Foto: Stefano Grasso/LGCT
Jos Verlooy ja Caracas. Foto: Stefano Grasso/LGCT

Peder Fredricsoni, kes kindlustas võiduga endale LGCT Super Grand Prix’ pääsme, jaoks oli tegu ühe suurima võiduga, lisades, et parima kodupubliku ees on alati imeline tunne võita.

Üldarvestust juhib endiselt Daniel Deusser 190 punktiga. Talle järgneb Pieter Devos 178 punktiga ning värske võitja Fredricson on tõusnud kolmandale positsioonile 160 punktiga.

GCL etapp nägi taaskord hulganisti purustatud lootusi. New York Empire (Scott Brash ja Daniel Bluman), kes läks sel hooajal juba neljandat korda teisele päevale vastu liidrina, langes taaskord teises osavõistluses konkurentsist, kui Bluman lõpetas 12 karistuspunktiga. Võidu võttis hoopis London Knights (Emily Moffitt ja Ben Maher), kelle lõpptulemuseks jäi Moffitti esimesel päeval saadud üks karistuspunkt ületatud aja eest. Teise koha omanik Berlin Eagles (Malin Baryard-Johnsson, Ludger Beerbaum ja Lorenzo de Luca) jõudis finišisse kaheksa karistuspunktiga, olles kiirem Madrid In Motionist (Mark McAuley ja Eduardo Alvarez Aznar), kelle kontol oli samuti kaheksa karistuspunkti.

Võidukas London Knights meeskond. Foto: Stefano Grasso/GCL

Üldarvestust juhib endiselt Shanghai Swans 160 punktiga, teine Miami Celtics 148 ja kolmas Madrid In Motion 145 punktiga.

Global Champions järgmine etapp toimub Estorilis järgmisel nädalavahetusel.

Kõik Stockholmi tulemused leiate siit!

Peder Fredricson and H&M All In win LGCT Grand Prix of Stockholm

This might just be one of the best jump-offs we've ever seen. Just wow.

Posted by Longines Global Champions Tour on Laupäev, 15. juuni 2019