Esimene päev Bratislavas

Tervitused palavast Bratislavast!

Eile kohale jôudes oli esimeseks positiivseks elamuseks see, et nägin vôistluste plakatit, millel hüppab Rein A Big Boyga – ju ei olnud korraldajatel omal maal ühtegi hea sôidustiili esinadajat..

Õhtusel loosimisel saime teada, et peame startima teise vôistkonnana. Kokku stardib vôistkondlikul Rahvuste Karikal 13 riiki, lisaks meile Austria, Belgia, Tšehhi, Valgevene, Soome, Slovakkia, Sveits, Saksamaa, Poola, Prantsusmaa, Itaalia ja Ungari, ning veel ka individuaalratsanikud Leedust, Lätist, Venemaalt, Ameerikast ja Hiinast.

Esimese vôistluspäeva esimese parkuuri, mis oli 135 cm kaheosaline, vôitis poolaks Andrei Glaskovski hobusel Efez, Eestiski vôistelnud Vassili Ivanov oli teine, naabervabariikide esindajatest oli Benas Gutkauskas (LIT) 10. kohal ja Girts Bricis (LAT) 11. ja 13. kohal. Meie mehed esimesel rajal ei osalenud.

Järgmises sôidus (Keskmine ring, 140 cm) läks esimesena rajale Hanno Poncuga, kahjuks esimese osa viimane maas; täpselt sama takistuse ajas maha ka Gunnar Bingoga. Meie vôistkonnast said teise ossa Kivisild Torreroga, tagajärjeks 7. koht, ja Hanno Urano M-ga (4 kp ja selline aeg, et kui maha poleks tulnud, oleks vôit Eestis…) Viimasena oli rajal Gunnar Agadeziga, tulemuseks ka 4 kp esimeses osas.
Vôitis sveitslane Zúger Philipp, teine Eestiski vôistelnud itaallane Emanuelle Gaudiano,kolmas poolakas Lemanski.

Ajakavast siin kinni ei peeta, nii lükkus viimane sôit 15 min. sujuvalt edasi. Viimane parkuur siis 145 cm kiirusele-puhtusele. Ütleme, et üles pandud normaalselt, võimalik riskida, võimalik rahulikult võtta.
Alguses kohe kolm nulli, nende seas ka Rein A Big Boyga. Rein väga suurt riski ei võtnud – homme ju Rahvuste Karikas. Lõpuks talle auhinnaline 4.koht, Kiva Cinnamoniga ka ilus null, Hannol Tadmusega kahjuks viimane maas, ja Novesta – nagu tavaliselt – 8kp. Rein sôitis ka Virginiga, kellega ajas parkuuri lõpuosas kaks maha.
Vôitis prantslane Lafouge Stephan, teine oli belglane Rudi Helsen ja kolmas sveitslane Wettstein Simone.

Homme sõidvad meie mehed ja nende hobused ainult Rahvuste Karikat, esimesena Hanno Tadmusega, teisena Kiva Torreroga, siis Gunn Bingoga ja viimasena kapten Rein A Big Boyga.

Tulemusi saate vaadata siit: http://csio.sk/web/index.php?id=35