Takistussõitjad Vazgaikiemises: esimene päev

Stefani Sabrodin ja Picanto. Foto: Celin Lannusalu.

Kui eelmisel nädalavahetusel võttis Leedus Harmony Parkis toimuvast võistlusest osa üpriski vähe sportlasi, siis sel nädalavahetusel on seal võistlemas lausa 43 eestlast. Esimene päev oli edukas: meie arvele kogunes kaks võitu ning mitmeid teisi auhinnalisi kohti.

Päeva kõrgeimast sõidust tuli meile lausa kaksikvõit: Paul Argus ja Jay-Z Bee võitsid, neile järgnesid kaks sajandikku aeglasema ajaga Kertu Klettenberg ja D.Lady. Parkuur oli kõrgusel 130 cm ning võistlustules oli 43 võistluspaari, kellest 29 sõitsid parkuuri vigadeta. Neljandana lõpetas selle parkuuri Rein Pill ja Alfons Ra.

Paul Argus ja Jay-Z Bee.

Võit tuli meile ka päeva esimesest parkuurist, kui Mia Marleen Lanno ja Taglas võitsid 80 cm kõrguse parkuuri.

5aastastele hobustele mõeldud 105 cm kõrguses sõidus osales kolm meie sportlast, kellest kaks – Siret Saks ja Ourson ning Piret Ervald ja Jalida End – sõitsid parkuuri vigadeta ja jäid jagama esimest kohta.

6-7aastastele hobustele oli üles pandud 115/120 cm kõrgune parkuur ning seal olid meie omadest parimad Stefani Sabrodin ja Picanto, lõpetades parkuuri kolmandana. Kahefaasilise parkuuri sõitis vigadeta 15 võistluspaari ning Stefanile järgnesid auhinnalistel kohtadel seitsmendana Linda Randpere ja Happygirl G, kaheksandana Piret Ervald ja Calanda de Laubry Z, üheksandana Susan Kaleta ja Herrera ning kümnendana Kertu Klettenberg ja Paul.

Stefani Sabrodini hobune Picanto. Taustal on näha ka imeilusat võistluspaika.

Avatud klassile mõeldud 120 cm kõrguses parkuuris oli eestlastest parim kuuendana lõpetanud Rebecca Blumfeld ja San Antonio.

Kahefaasilises 125 cm kõrguses avatud klassi parkuuris olid auhinnalistel kohtadel viis meie sportlast. Parkuurist võttis osa 37 võistluspaari, kellest lausa 25 sõitsid mõlemad faasid vigadeta. Viiendana lõpetas sõidu Berit Lehtsaar hobusel Solei Solei. Meile kuulusid ka auhinnalised kohad 9-12: Rein Pill ja White Dream, Kertu Klettenberg ja D.Lady, Paul Argus ja Ping Pong, Kullo Kender ja Charlotte Dundas.

Noortele ratsanikele mõeldud 115 cm kõrguse parkuuri lõpetas meie omadest parimana teisele kohale platseerunud Laura Pedjak hobusel Encinasola, hüpates mõlemad faasid vigadeta. Samamoodi puhtalt sõitis ka viiendana lõpetanud Stella-Ingrid Liinamäe ja Calimero von Cimely ning kuuendana lõpetanud Stella Brett Mesila ja Gidion B.

Laura Pedjak ja Encinasola vasakul ning Stella-Ingrid Liinamäe ja Calimero von Cimely paremal.

Võistlus jätkub laupäeval ja pühapäeval. Viimasel päeval on kavas ka GP kõrgusel 145 cm.