Esimene Tagadi rahvusvaheline rakendispordivõistlus on tulekul

Esimene võistlus Tagadil / Autor: Sirli Kahar

15.-17. septembril peetakse vastloodud Tagadi rakendispordikeskuses rahvusvaheline kahe ja kolme tärni võistlus, mille raames peetakse ühtlasi ka kodumaise karikasarja finaal.

Tagadi rakendispordikeskuse eestvedaja Key Kunman on ka ise aktiivne rakendisportlane ning tema ideest, rajada oma perele kuuluvatel maadel rakendispordikeskus, mis on vaid 20 km kaugusel Tallinnast, on kiiresti saanud reaalsus. Kui varakevadel löödi kopp mulda, siis juunikuus peeti maha juba esimene testvõistlus, kus kahel päeval selgitati Rakendispordi Karikasarja etapi paremad ja kohale olid tulnud nii Eesti kui ka Läti rakendisportlased.

Tagadi treeningpäeva rakendivõistlus 17-18.06.23 / Autor: Sirli Kahar

“Viimased ettevalmistustööd on sel nädalal veel teha ning tuleval nädalal oleme valmis nii kohalikke kui välisriikide sportlasi vastu võtma, “ sõnas Kunman. Keskuse konsultandina tegutsev rahvusvaheline rakendispordikohtunik Hillar Talts tõi välja, et möödunud nädala tugevatest vihmasadudest oli kasu, kuna need tõid välja madalamad kohad takistustel, mida on sel nädalal võimalik parendada. “Rõõm on tõdeda, et Eesti on saanud juurde väga korraliku rakendispordikeskuse, mis kindlasti annab meie rakendispordile, mis vahepeal madalseisu langenud, arvestatava tõusu,” lisas Talts.

Tänaseks on Tagadi rahvusvahelisele võistlusele registreerunud lisaks Eesti sportlastele ka nende konkurendid Lätist, Soomest ja Rootsist. Korraldajad ootavad koos rahvuslike startidega võistlema ligi 30 ekipaaži, mis on Eesti rakendispordi jaoks arvestatav kogus.

Rohkem infot Tagadi rakendispordikeskuse kotha leiate aadressilt www.tagadidriving.com

Tagadi treeningpäeva rakendivõistlus 17-18.06.23 / Autor: Sirli Kahar