Esimese päeva Rolexi sõidu võit läks Peterburi sportlasele Aleksander Belehovile hobusel Liding Light

Tänavuse Tallinn International Horse Show esimese võistluspäeva takistussõitjate peaalaks oli Rolex Rankingi punkte andnud parkuur kõrgusel 145 cm puhtusele ja kiirusele. Parima tulemuse sõitis välja venelane Aleksander Belehov kiirel hobusel Liding Light, eestlased jäid sedapuhku tagasihoidlikuks.

Puhtaid sooritusi põhisõidus palju ei tehtud – 10 52-st, mis kiirusparkuurile sageli omane, kuna paljud riskivad ja sealt tulevad vead. Stardinimekirja tagumises pooles üles astunud Belehov ja Liding Light olid kindlasti favoriidid ka enne sõitu, sest nende kiired sooritused ei ole tundmatud ka Eesti ratsapublikule. Seekord kõik õnnestus ja Suurhalli publik kuulas Venemaa hümni. Pikka aega juhtinud hollandlane Peter Geerink hobusel Zidane lõpetas teisena, valgevenelane Mikalai Karpovich ja Brusnichnik kolmandana. Parima eestlasena saavutas Tiit Kivisild Calinal nelja karistuspunktiga 19. koha.

Analüüsides tänaste tulemuste baasil võimalusi pühapäevases Grand Prix-s, saame mainida, et mullused esimene ja teine paar – Anna Gromzina ja Pimlico ning Rosa Ruutsalo ja Whisper – tegid mõlemad tänagi puhtad sooritused, olles kindlasti favoriitideks tänavugi. Arvestama peaks kindlasti ka Karpovichi ja Brusnichnikuga. Meie takistussõitjate võimaluste kohta on keeruline prognoose anda. Täne ei õnnestunud, ehk on homme ja ülehomme paremad päevad.

Õhtu jätkub Suurhallis showprogrammi ning koolisõidu esimese osavõistlusega. Tulemused endiselt leitavad aadressil http://online.equipe.com/sv/competitions/5372 .