Esimese ponide FEI Jumping Trophy võitis iirlane Seamus Hughes-Kennedy

Eile jõudis Mechelenis lõpule tänavusel hoolajal esmakordselt toimunud poniratsutajate sari FEI Jumping Trophy, mille võitis Iirimaa ponisõitja Seamus Hughes-Kennedy, kes finaalis osales poniga Cuffesgrange Cavalidam.

 

FEI Pony Jumping Trophy peetis analoogiliselt MK-sarjaga. Mitme Lääne-Euroopa MK-etapi raames toimusid ka ponitrofee etapid, kus tulevikustaarid said tunda tippvõistluse aurat. Hobumaailma toimetajal õnnestus endal näha ajaloolist esimest etappi Oslos, olles samal võistlusel kohtunikuks. Etapid toimusid veel Taanis Herningis, Itaalias Veronas, Prantsusmaal Lyonis ja Saksamaal Stuttagrdis. Finaalis peeti sarnaselt MK-finaalile kolm osavõistlust.

 

Iirimaa võitis suvel Ungaris ponide EM-il võistkondliku kulla ja seega olid selle riigi ponisportlased eelduslikult favoriitideks. Avavõistluses, mis toimus kolmapäeval, võtsid iirlased koguni kolmikvõidu, kui võitjaks osutus individiuaalne EM-kuld Kate Derwin poniga Cul Ban Mistress, teine oli Hughes-Kennedy ja kolmas Abbie Sweetnam poniga Dynamite Spartacus. Neljapäevase võistluse võitis belglane Thibeau Spits poniga Cleostrade ja nii läksid otsustavasse sõitu nulliga nii Spits kui Derwin.

 

Otsustavas sõidus, kus takistuste kõrguseks 135cm,  oli kindlaim Seamus Hughes-Kennedy, kes suutis ainukesena läbida raja karistuspunktideta. Seevastu Dervin võttis maha ühe ja Spits suisa kolm latti. Punktide kokkulöömisel selgus, et võitjaks osutus Hughes-Kennedy, teisena lõpetas tema kaasmaalane Kate Derwin ja kolmandaks tõusis Belglaste rõõmuks Aaron Tijskens.

 

Ajalooline esimese karika võitja Seamus Hughes-Kennedy sõnas sarja iseloomustades: "See oli fantastiline! Me õppisime väga palju olles pidevalt koos tippsõitjatega. Nad rääkisid meiega ja jagasid õpetussõnu – see oli ülitugev kogemus!"

 

FEI takistussõidu direktor John Roche, kes oli kool FEI Presidendi Ingmar de Vosiga trofeed üle andmas mainis: "FEI on väga õnnelik selle üle, et saime nendele noortele anda võimaluse näidata oma annet ja seda just Olümpialiikumise ja noortespordi arendamise fookuses." John Rosche oli iirlasena kindlasti topeltõnnelik, sest lisaks edukale uue FEI formaadi loomisele, läks ajalooline kaksikvõit just tema kodumaale.

 

Kõik Mecheleni tulemused leiate aadressilt

http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2017/1435/html/en/longinestiming/index.html