Esimese võistlusnädala kokkuvõte Poznanist

Foto: Maarja Martinson

Kui neljapäeval saadi noorte hobuste sõitudega algus tehtud, siis kõik teised olid stardis Reedel. Eestlaste rosetiskoori avas Kertu Klettenberg, kes hobusel Jolanda saavutas kiire sõiduga noorhobuste sõidus V koha ja pääses ka autasustamisele. 2* Sõidud algasid kõrgusel 130 cm ning seal oli eestlaste parim, 22. auhinnalisel kohal, Maarja Martinson ja Herdi. Päeva suurimas sõidus, kõrgusel 140 cm sõitisid Oliver Karma ja Hangstone JT Z välja auhinnalise 15. koha. Meeleolu just ülev ei olnud, aga nipet-näpet kohti jagus ja päris katastroofe ei tulnud kellelgi ette. Võistluspaus ju meie ratsanikel ja hobustel pikk ja rutiini sisse elamine võtab aega. Panused lasusid järgmistel päevadel.

Foto: Maarja Martinson

Laupäev algas taaskord 1* sõitudega, meie sportlasi madalamas ringis ei osalenud, kuid 1* tärni kõrgemaks oli laupäeval 120 cm puhtus-kiirus parkuur, seal suutsid auhinnalisele kohale sõita Maarja Martinson ja Rokade, platseerudes 16. kohale. Noorhobuste finaalsõidus näitasid taaskord head minekut Paul Argus ja Armissin ning Kertu Klettenberg ja Jolanda, tulemuseks vastavalt 9. ja 10. auhinnaline koht. Kui 130 cm sõidus meil ühtegi auhinda napsata ei õnnestunud, tundus seis juba veidi nukker – tuldud sai ju ometigi auhtasustamistele figureerima, mitte kiirematel sabas sörkima. Kui päeva pea-ala, kahefaasiline 140 cm, oli juba lõpusirgel ja Eesti ratsutajatest eesotsas Urmas Raag ja Ventisette, auhinnalistel kohtadel Paul Argus ja Jay-Z Bee ning Oliver Karma ja Hangstone JT Z. Sõita oli jäänud veel 5 ratsutajat, kui stardis oli Paul Argus ja Freedom, näiliselt aeglasem kui liidrid, kuid sujuva minekuga õnnestus haarata liidripositsioon ning seda ka lõpuni hoida. Lõpuks ometi sai kuulda ka Eesti hümni autasustamisel, seekord Pauli ja Freedomi auks, lisaks siis ka lõplikus järjestuses Oliverile ja Hangstone JT Z-le 19., Paulile ja Jay-Z Bee-le 15. ning Urmasele ja Ventisettele 8. auhinnaline koht. Hilisõhtul toimus ka Speed & Music sõit, kuid selles eestlasi ei osalenud. VIDEO

Pühapäeva esimeseks sõiduks oli 1* 125 cm ning algusajaks oli määratud 7.30. Ei tea kas varajane tund või muud põhjused, kuid see ei olnud kindlasti meie sõit. Järgmiseks oligi ebatavaliselt varajase algusajaga Grand Prix, kus iga sportlane sai valida vaid 1 hobuse. Kell 11 olidgi stardis esimesed sportlased. Esimesest viiest sportlasest said normi aja eest karistuspunkte 4 ratsanikku, neist küll kaks ilma vigadeta takistustel, kuid karm normiaeg ei halastanud ja ümberhüpetele ei pääsenud neist keegi. Viies sportlane sõitis kui kiirusparkuuri ja jõudis normiaega, kuid maha-ajamine tõkkel ei aidanud ka teda edasi. Oli selge, et kuigi parkuur ei olnud kõrguselt maksimaalne, oli konks just parkuuri kiiruses. Puhkepause rajale ei jagatud, kuid aega jõudmiseks oli vaja teha ka lõige ning üheski vaheski lisasamme endale lubada ei saanud. Meie seis tundus nutune kuni starti tulid Urmas ja Ventisette. Kiire ja puhas sooritus tagas pääsu ümberhüpetele. Kahjuks rohkem meie sportlasi ümberhüppama ei saanud ning kõik panused olid Urmasel – nende resultaadiks ümberhüpetel kiire, teise koha vääriline aeg, kuid 1 maha-ajamine ning lõpptulemuseks 4. koht. Hea töö! Esikümnesse mahtus lisaks Urmasele ja kohalikele sportlastele ka meie publikule tuttavad Leedu sportlased Matas Petraitis hobusel Goldcoast VDL kolmandal ning Andrius Petrovas ja Zwarovski Z seitsmendal kohal. Palju õnne ka neile! Esimese nädala lõpetas Keskmise Ringi Finaal, kõrgusel 135 cm, kus stardis oli 113 sportlast. Meie parimaks tulemuseks jäi Paul Arguse ja Freedomi 28. auhinnaline koht. Sellega oligi esimese nädala võistlussooritused seljatatud ning nüüd jääb oodata järgmist nädalat. Tõenäoliselt saab konkurents olema tugevam ning mõned kohalikud sportlased toovad välja ka oma põhihobused, sest jagatakse suuremaid auhinnarahasid ning toimub ka meie liiga Maailma Karika etapp.

Päris rahule meie sportlased endaga ei jäänud, kuid loodetavasti õnnestub taset näidata ja oskusi tõestada järgmisel nädalal. Poolas on võistlusi toimunud üsna regulaarselt ning seda võimalust on kasutanud ka meie naabermaade sportlased. Küll siis ka meie sportlased saavad järgmiseks nädalaks hooaja korralikult käima lükatud ja võistlusteks veel paremasse vormi. Nüüd saab paar päeva lõdvemalt hingata ja korra vast ka välja puhata. Korraldajad ei ole ka üleliia arvestanud ajakava tegemisel, sest esimesed sõidud algavad 7.30 -8.00  ja viimase sõidu algusaeg laupäeval oli 22.00. Kui viimased stardid tehti 11 paiku ning peale seda peab hobuse eest veel hoolt kandma, siis hõlpsasti viibivad nii hobune, abiline kui sportlane kella 12ni õhtul tallis toimeldes. Esimese sõidu esimesed hobused said pühapäeva hommikul süüa juba kella 6 ajal hommikul, vahepealsesse kuude tundi pidi mahtuma nii sportlaste kui ka teenindava personali uni ja söögikorrad. Kui öösiti näitab termostaat veel kuni 15 miinuskraadi, siis vähestel autos ööbivatel sportlastel on võimalus kasutada autos vett. Mitmete sadade inimeste peale on 2 naiste ja 2 meeste dushikabiini, milles küll soe vesi on olemas ka viimastele, kuid järjekorras tuleb seista ka 11-12 ajal õhtul. Aga ega praegusel ajal oleks muidugi patt liigselt vinguda, kui keegi leiab võimause ka karmide piirangute raames korraldada kõrgetasemelist võistlust. Pinnas oli hea, auhinnarahad võitjatele korralikud, kogu korraldus Cavaliada tuurile omase ladususega – infot leidis ka inglisekeelsena ning soojendustel oli nii videoülekanne areenist kui ekraanil tulemused, stardijärjekorrad ja muu vajalik info. Aitäh Tarant Events ja Cavaliada tiim!

Mõnusat kevadeootust,

Maarja Martinson