Esimesel mail pakutakse kestvusratsutajatele tutvumisklassi

Esimesel maikuu päeval saavad avalöögi tänavused ratsaspordialade riiklikud meistrivõistlused. Esimesena selgitavad tiitlivõitja poniklassi kestvusratsutajad ning võistlus leiab aset Kiviloo küla radadel.

Tavapäraselt on Kiviloo võistluste stardi- ja finišipaigaks olnud Kiviloo külamaja hoov, kuid seekord on otsustatud ühendada jõud lähedal asuva Perila tallide seltskonnaga ja maikuu esimestel päevadel stardivad Perilas nii kooli- kui takistussõitjad ning lisaks kestvusratsutajad. Kestvuse rajad kulgevad valdavalt küll Kiviloo küla ümbruses, kuid stardi ja finišipaigaks on Perila tallide territoorium.

Lisaks uudsele stardipaigale ja omalaadse Perila ratsafestivali tekkimisele, on sel korral kestvusratsutajatele muudki uut. Kavas saab olema tutvumisklass, mille distantsiks vaid 20 kilomeetrit. Peakorraldaja Katrin Graversoni sõnul on uus võistlusklass, nagu nimetus ütlebki, alaga esimest tutvust tegevatele huvilistele. Kestvustatsutamise huvilistele, kes seni on võibolla olnud kahe vahel, kas alustada või mitte, pakub selline variant esmase võistlemise kogemuse võimalust ka juhul, kui oma hobusega ei ole just kõige suuremaid mahutrenne tehtud. Sellise distantsi on mõõdukas tempos võimeline läbima iga hobune, kes vähegi liikumises olnud. Samuti ei kujune antud võistlusklass algajatele ka liialt kulukas, kuna tänavu on võimalik võistelda ühekordse litsentsi alusel, mis maksab vaid 50 krooni hobuse ja ka sportlase kohta.

Esimese mai võistluse juhend peaks saama ERLi kinnituse tuleva esmaspäeva õhtuks, mille järel avalikustatakse see nii ERLi kui hobumaailma kodulehekülgedel.

Hillar Talts