Esimest korda viiakse ellu spetsiaalne väikeponide karikasari

Tänavu rõõmustab väikeponide omanikke ja ratsanikke spetsiaalselt nende tarbeks loodud karikasari, mis koosneb koguni kümnest etapist ja oktoobri lõpus toimuvast finaalist.

Resta Väikeponide Karikasari 2014 on mõeldud ponidele turjakõrgusega kuni 140 cm, 130 cm kõrgused ponid hüppavad 10 cm madalamalt. Kõik etapid ja finaal toimuvad ERL kalenderplaanis olevate võistluste raames ja parkuuride kõrgused on etappidel 70 või 75 cm, finaalis 80 cm.

Ehkki kokku toimub 10 etappi, läheb punktiarvestusse 8 paremat etappi + finaal. Punktiarvestus on sportlase põhine, arvesse läheb parim tulemus. Karikasarja kokkuvõttes autasustatakse punktiarvestuse alusel 5 paremat OÜ Resta poolt välja pandud karikaga ja üldvõitjat auhinnatekiga.

Projekti algataja Sirje Argus Tondi Ratsaspordiklubist põhjendas karikasarja loomist sellega, et tänavu ERL Talvise Ponikarika raames kolme klassi ei toimu, ära on jäetud varasemalt toimunud madal klass, kus said sõita just väiksed ponid. Arguse arvates on väikeponisid Eestis päris palju ning neile võiks mingil hetkel isegi olla mitteametlikud meistrivõistlused. Ta on seda meelt, et suurte ponide EMV võiks ikkagi olla korralikel kõrgustel, et maailma tasemele natukenegi lähemale jõuda. Võibolla suudaks isegi mõni väike poni seal hüpata, kuid selleks peaks enne ka madalamaid klasse sõitma, areng peab olema loogiline. Samas ei pea ka kõik ponid 110-120 cm hüppama, osad võivad rahulikult jäädagi väiksematele kõrgustele.

Kümmet etappi ei olnudki väga raske kokku saada, kuna paljud korraldajad teevad oma võistlusel madalaid avatud klasse, kuhu juurde oli hea panna väikeponide arvestus. Millistele artiklitele etapid toimuma hakkavad, seda otsustab iga korraldaja eraldi. „Ühest küljest tahaks näha ilusaid sõite ja vähem kihutamist, kuid minu meelest ei ole parkuur normiaja täpsusele ka parim lahendus, see oleneb rajameistrist ja ka vedamisest – varasemast on näited küll ja küll. Eks näis, mis saama hakkab, võimalik, et pöördume lõpuks ikka vanade klassikaliste artiklite juurde.“

Karikasarja üldjuhendi leiate siit: http://www.ratsaliit.ee/est/g205s5059