Esmakordselt Eestis toimuvatele kestvusratsutamise Maailmameistrivõistlustele on registreerunud sportlasi 14st riigist, mille hulgas ka eksootiline Argentiina

Foto: PEC

Esimest korda ratsaspordi ajaloos peetakse FEI Noorhobuste Kestvusratsutamise Maailmameistrivõistlused Põhja-Euroopas – Eestis, Padise Ratsakesuses (PEC) – umbes tunnise autosõidu kaugusel Tallinnast. Padise ratsakeskus on omanäoliseim kogu Euroopas, olles ainsana spetsialiseerunud vaid kestvusratsutamisele.

Maailmameistrivõistluste korraldaja ja (Padise Ratsakeskuse ja Estonia Equestrian Club MTÜ) omanik Jelena Sbitneva on koostöös Eesti Ratsaspordi Liiduga proovinud tiitlivõistluseid Eestisse tuua juba 7 aastat ning peale arvukaid korraldatud kõrgetasemelisi võistluseid, pikka eeltööd ning osalemist suure konkurentsiga rahvusvahelistel pakkumustel võideti rahvusvahelise ratsaspordiföderatsiooni (FEI) usaldus. Jelena Sbitneva, olles ise ratsaspordi taustaga ning tuline kestvusratsutamise fänn on rahvusvahelisi võistlusi korraldanud juba 17 aastat. Jelena ütleb: “Võimatuid asju ei ole olemas. Mõned unistused nõuavad lihtsalt suuremaid pingutusi ning head tiimi.”

Usaldusväärse koostöö eest tänatakse ka Kultuuriministeeriumit, kes on suure panuse andnud selle võistluse toimumiseks ja võimaldanud välismaalastele Eesti tutvustamise. Lisaks soovib korraldaja tänada oma panuse eest Lääne-Harju valda ning RMK-d, tänu kellele saavad võistlejad nautida Eesti kaunist loodust.

Võistluse lõplik registreerimine sai läbi 8. augusti seisuga ning tiitlivõistlustele jõudu katsuma on end registreerinud võistlejaid 14st riigist 45l hobusel.

Esindatud on Argentiina, Bahrein, Saksamaa, Eesti, Hispaania, Ungari, Iraak, Kuveit, Leedu, Norra, Slovakkia, Süüria, Ukraina ning Araabia Ühendemiraadid. Eestit esindab noorhobuste maailmameistrivõistlustel 3 võistluspaari, kelleks on Jasmiin Viinamägi ja Pendragon, Katriin Kalle ja & Laava ja Eliise Laur & Namir.

Maailma parimad noorhobused kestvusratsutamises transporditakse Eestisse muuhulgas lennukitega. Foto: PEC

Võistluse rada läbib maalilist metsa, mis on kujundatud kiiruse vaheldumiseks – pannes samaaegselt proovile sõitjate oskusi kui hobuste vōimekust. Padise Ratsakeskus võimaldab teha väga tehnilisi radasid, mis aga sealjuures seavad esikohale hobuste heaolu.

Võistlus saab oma stardi juba 13. augustil 07.00 ning on pealtvaatajate jaoks avatud terve päeva ning seda tasuta. Kui tuled võistlust vaatama oma silmaga palub korraldaja hoida hobustega turvalist distantsi, liigelda ainult selleks ettenähtud alal ning pidada meeles, et tegemist on eelkõige oluliste spordivõistlustega.

FEI Noorhobuste Kestvusratsutamise MM-i 2023 kodulehte saab külastada aadressil https://padise2023.com.

Padisel saavad võistlejad nautida Eesti kaunist loodust. Foto: PEC