Estonian Rising Stars 2022

Põhjamaade meistrivõistlused Foto: erakogu

Estonian Rising Stars tiim kuulub Eesti Ratsaspordi Liidu alla, koondades parimaid Eesti noori takistussõitjaid. Tiimi eesmärk on noorte sportlaste toetamine, suunates ja aidates neid tippsportlaseks saamisel. Noorsportlaste võimekus kajastub tulemustes rahvusvahelistel võistlustel, sh Põhjamaade ja Euroopa meistrivõistlustel.

Estonian Rising Stars tiimi 2022. a kuulusid Margareth Eikner, Berit Lehtsaar, Lissy-Ann Tilk, Elizabeth Põder, Saskia Maripuu, Karol-Kenneth Lootus, Triinu Riisberg, Mia-Marleen Lanno, Lene Varula, Kippen Närep, Johanna Jürisson, Emili-Loore Vabaoja, Maria Espenberg ja Lenna Purga. Tiimi liikmed valiti 2021. a hooaja tulemuste pinnalt ning valiku kinnitasid tiimi peatreener Hanno Ellermann ja Eesti Ratsaspordi Liit. 2022. a hooaja jooksul paistsid aga mõned senini kandidaatide hulka kuulunud sportlased märkimisväärsete tulemustega silma, kelleks olid näiteks Nora Moosar, Elly-Marie Hermlin, Liis Tishler, Grete Veske ja Mirell Luts.

EM
Foto: 1clicphoto

Kuivõrd Estonian Rising Stars on orienteeritud eelkõige rahvusvahelistel võistlustel osalemisele, tasuks esimese suurema võistlusena nimetada Põhjamaade meistrivõistlused. PM leidis aset Flyinges, Rootsis, kuhu jõudsid lausa viis Eesti sportlast. Nimetatud võistlus pani eelkõige proovile sportlaste pingetaluvuse ja hobuste vastupidavuse. Tihedast konkurentsist väljusid parima tulemusega Mia-Marleen Lanno ja Haloubet, jõudes juunioride individuaalses kompleksarvestuses kõrge 10. kohani, mis on siiani parim tulemus nimetatud võistlusel. Juunioride võitjaks krooniti muideks Soome nooruke sportlane Jone Illi, kes oma hobusega Eolita L tuli hooaja jätkudes ka lausa Euroopa meistriks ning hiljem ka Soome meistriks.

Järgnevalt asusid sportlased Margareth Eikner, Lene Varula ja Mia-Marleen Lanno võistlustulle Euroopa meistrivõistlustel Oliva Novas Hispaanias. Nemad esindasid Eestit tegelikult aasta jooksul stabiilselt heade tulemustega rahvusvahelistes Grand Prix´ sõitudes. Kõige edukama sportlasena esines EM´il Lene Varula hobusel Lopez, kes lõpetasid võistluse ilusa puhta sõiduga juunioride Nations Cup 140 cm kõrguses parkuuris ning kompleksarvestuses 58. positsioonil.

Suve lõpus toimusid ka Eesti meistrivõistlused, kus medalikolmikutes võis näha palju meie sportlasi. Kendra Liis Konsa ja Tim poniklassi pronksmedal, Lenna Purga ja Frantwill saavutasid lasteklassis hõbemedali. Juuniorides oli medalikolmik puhtalt meie päralt – kuld Liis Tishler ja Ilday, hõbe Johanna Jürisson ja Ninety-Nine, pronks Elly-Marie Hermlin ja Zuriso. Noortes olid poodiumil sarnaselt juunioridele kõik meie omad – kuld Berit Lehtsaar ja Solei Solei, hõbe Saskia Maripuu ja Wodana V ning pronks Grete Veske ja Zinzino. Kirsiks tordil oli muidugi Mia-Marleen Lanno ja Haloubeti saavutus, kui kõigest 17aastane Mia tuli Eesti meistriks kogenud tegijate ees.

EMV 2022
Foto: Celin Lannusalu

Aasta lõpu poole võisime aga Margareth Eiknerit ja Luigi vd Kornelishoevet näha Helsinki International Horse Show´l Soomes, kus nad lõpetasid edukalt paari esimese, lausa CSI5* tasemega Grand Prix’ sõidu.

Aasta jooksul nägime ka palju uusi tulijaid, kes Estonian Rising Stars tiimi 2022. a ei kuulunud, kuid loodetavasti kuuleme kõnealustest noorsportlastest tulevikus!