Euroopa esimese divisjoni Furusyyia avaetapp La Baule`s Madalmaadele

Euroopa esimese divisjoni Furusyyia FEI Nations Cup avaetapiks plaanitud Lummeni võistlus jäi teatavasti halbade ilmastikuolude tõttu pidamata ja nii koguti esimesed punktid eile Prantsusmaal La Baule`s korraldatud etapil, kus maksimumpunktid kuulusid oranžidele ehk Madalmaade koondisele.

La Baule`s asus starti kaheksa rahvuskoondist, kelle hulgas lisaks Euroopa koondistele Ühendriikide ning Brasiilia esindusvõistkonnad. Puhtaid sooritusi oli arvestatavalt, heitlus võidule käis teises voorus põhiliselt Madalmaade, Ühendriikide ja Prantsusmaa koondise vahel. Koduvõistkonna esinumbrid Penelope Leprevost ja Simon Delestre tegid vastavalt hobustega Flora de Mariposa ja Hermes Ryan topeltnullid, Kevin Staut eksis Reveur de Hurtebisega mõlemas voorus ühel korral. Ankrumehena startinud Roger-Yves Bost, kes osales hobusega Sydney Une Prince lõpetas teise vooru ühega aja eest, mis tegi prantslaste kahe vooru kogusummaks viis karistuspunkti. Koha määramisel said otsustavaks hollandlaste ja jänkide ankrumeeste sooritused.

Oranžidel startis viimasena Willem Greve hobusega Carambole N.O.P., kes oli avavooru läbinud puhtalt. Senine teise vooru halvim tulemus oli Leopold van Asteni VDL Groep Zidane N.O.P. üks karistuspunkt, konkurentidel ameeriklastel Laura Krauti 12. Greve läbis teiseski voorus raja puhtalt, kuid kahjuks ületas normiaega ning nii jäi hollandlaste tulemuseks kahest voorust üks karistuspunkt. Jänkide Todd Minkuse ja Babalou 41 null tähendanuks võitu Ühendriikidele, kuid paraku pudened Minkusel üks latt, mis andis neile teise koha Hollandi järel ja Prantsusmaa ees.

Hollandi võidukas koondises osalesid lisaks mainitud Astenile ja Grevele veel topeltnulli teinud äsja 55aastaseks saanud Wout-Jan van der Schans hobusega Aquila SFN ja Jur Vrieling hobusega VDL Glasgow vh Merelsnest.

Kõik La Baule tulemused leiate aadressilt

http://www.longinestiming.com/#!/show-jumping/2016/1163/html/en/longinestiming/resultlist_9.html