Euroopa koolisõiduvõistluste staatus ning uus põnev väljakutse Kyra Kyrklundile

Kyra Kyrklund Foto: Laura Taylor

Kyra Kyrklund alustab Portugali koolisõidutiimi peatreenerina

2019. aasta Euroopa meistrivõistlustel koolisõidus tegi Portugal ajalugu ja nende tiim täitis kvalifikatsiooni 2021. aasta olümpiamängudeks. See enneolematu saavutus kannustas neid vaatama tulevikku ja mõtlema sellele, et nad vajavad edasiseks arenguks süsteemset lähenemist ja professionaalset suhtumist. 10. veebruaril sel aastal on nad teada andnud kolmest uuest treenerist, kes hakkavad treenima Portugali koolisõiduparemikku.

Portugali GP taseme ratsutaja Filipe Canelas Pinto alustab treenerina nii laste- poni- kui ka juuniorklassis. Noorteklassi ja U25 taseme koolisõidulootusi hakkab treenima Prantsuse 5* taseme koolisõidukohtunik Raphael Saleh. Peatreenerina seeniorite Grand Prix tasemel alustab tööd nii maailmas kui meilgi väga tuntud Soome olümpiaratsutaja Kyra Kyrklund.

Kyrklundil on tegelikult juba kauaaegne side ja koostöö Portugaliga, olles treeninud Daniel Pintot ligi 20 aastat. Samuti on ta olnud Portugali tiimi treeneriks 2010. aastal Maailma Ratsaspordi Mängudel.

Kyrklundi sõnul on portugallastel hea meeskonnavaim ning nad on enamasti teineteisega avatud ja ausad. Ta loodab, et suudab anda oma poolt panuse, et aina rohkem uusi ratsutajaid saaks aina paremaks ning leida ka viis, kuidas inspireerida ratsutajaid võistlema rahvusvahelisel tasemel ja seda vaatamata sellele, et finantsiliselt pole Portugalis just kõige lihtsam.

Kuigi pikas perspektiivis on eesmärk laiendada rahvusvaheliselt võistlevate hobuste ja ratsutajate üleüldist hulka, siis üks lühiajalisemaid eesmärke on muidugi osaleda olümpiamängudel, kui need ikka aset leiavad.

https://www.eurodressage.com/2021/02/11/kyrklund-saleh-canelas-appointed-portuguese-dressage-team-trainers

Paljud võistlused on koroona tõttu tühistatud või edasi lükatud

Valitsev pandeemia teeb endiselt võistluskalendris tugevaid korrektuure ning taaskord on teavitatud paljude võistluste ärajäämisest, edasilükkumisest või väiksemas formaadis toimumisest.

Suurbritannia on nii-öelda lukus olnud juba üsna pikka aega ja inimeste liikumine on väga piiratud. Märtsi keskpaigas toimuma pidanud Keysoe CDI on sellest tulenevalt tühistatud. Kuigi korraldajad on näinud suurt vaeva võistluse toimumise nimel, on piirangud ja ebamäärasus siiski niivõrd suured, et paraku võistlus tühistati. Suurbritannias on võistluskalendrisse praeguseks alles jäänud ainult üks enne olümpiamänge aset leidev suurvõistlus – CDI4* Windsor, mis loodetavasti leiab aset mai keskel.

Ka mujal Euroopas on paljud võistlused tühistatud. Näiteks CDI Cascais Portugalis, mis oleks pidanud toimuma veebruari lõpus ja aprilli alguses toimuma pidanud CDI Camarma de Esteruelas Hispaanias. Samuti CDI Schaijk Hollandis, CDI FritzensAustrias ning 4* CDI Leipzig Saksamaal.

Küll aga toimus möödunud nädalavahetusel koolisõiduvõistlus Hollandis Tolbertis. Küllap lubati võistlusel toimuda, kuna sinna olid oodatud ainult väga kõrgel tasemel ratsutavad hollandi profiratsutajad ning Hollandi Ratsaliidu jaoks oli see võistlus kriitilise tähtsusega. Sisuliselt oli tegu ametliku ettevalmistava võistlusega Tokyo olümpiamängudeks ja suur fookus oli olümpiakoondise etteastetel.

Ka Floridas Wellingtonis on kogu jaanuari ja veebruari jooksul hulgaliselt võistlusi peetud, kuigi muidugi rangete piirangutega ja ilma pealtvaatajateta. Möödunud nädalavahetusel leidis seal aset ka järjekordne maailmakarika etapp, kus GP vabakavas triumfeeris kanadalane Brittany Fraser-Beaulieu hobusel All In.

https://www.eurodressage.com/2021/02/13/heavy-cuts-2021-international-dressage-calendar-keysoe-fritzens-cascais-cancelled

https://dressage-news.com/2021/02/12/keysoe-international-canceled-leaving-only-windsor-on-britains-cdi-dressage-calendar-ahead-of-olympics/

https://www.eurodressage.com/2021/02/05/2021-cdn-tolbert-takes-place-dutch-olympic-observation-trial

https://www.eurodressage.com/2021/02/15/fraser-wins-world-cup-qualifier-personal-best-2021-cdi-w-wellington