Euroopa Meistrivõistlused Göteborgis algavad juba tuleval nädalal

Järgneval nädalal peetaks Rootsis Göteborgis Euroopa Meistrivõistlused takistus- ja koolisõidus ning rakendispordis neljarakenditele, Eestist osalevad takistussõitja Urmas Raag ja koolisõitjad Dina Ellermann ning Grete Püvi.
 


Esimese alana on Göteborgis kavas koolisõit, kus Aachenis 2015.a. võidetud tiitleid kaitseb Hollandi koondis, individiuaalne tiitlikaitsja Charlotte Dujardin pärast Valegro karjääri lõpetamist Göteborgis kohal ei ole. Põhipretendendiks individiuaalsele tiitlivõidule peetakse sakslannat Isabell Werthi, kes oma hobusega Weihegold on maailma esinumber ning tänavu näidanud pidurdamatut hoogu. Saksamaa on tänavu tugev ka võistkondlikult,mistõttu Hollandi, kelle koosseisus Aacheniga sarnaselt Minderhoud, Gal ja van Silfhout, võimalusi tiitlit kaitsta ei peeta just kõige tugevamaks. Aacheni hõbedasest Suurbritannia koosseisust on Göteborgis vaid Carl Hester. Kindlasti tuleb jälgida ka Taani, Hispaania ning loomulikult korraldava maa Rootsi sportlasi.

 

 

  Romain Duguet ja Šveitsi koondis soovib enamat Aacheni pronksist; foto FEI

Takistussõidus võime tuua analoogia koolisõiduga. Hollandi koondis tegi ülitugeva duubli, kui võitis järjestikku Normandia MM-i ning Aacheni EM-i, kusjuures mõlemas kohas võttis individiuaalse kulla Jeroen Dubbeldam Zenith`iga. Sel hooajal ei ole oranžid poisid-tüdrukud suutnud aastatetagust vormi näidata. Dubbeldam, kui individiuaalne titlikaitsja sel korral Madalmaade koondisesse ei kuulu. Loomulikult ei saa me hollandlasi maha kanda, kuid statistiliselt pretendeerivad tänavu võistkondlikule kullale pigem Rio olümpiavõitjad prantslased, samuti šveitslased, itaallased ja kindlasti ka rootslased. Loomulikult ei tohi me unustada alati tugevat Saksamaad.

 

 

   Koos de Ronde on üks Hollandi neljarakendite koondise alustalasid; foto FEI

 

Kui käesolev uudis on arvestatavalt Hollandi-keskne, siis neljarakendite puhul selles võtmes jätkame. Neljarakendites on Holland jätkuvalt ülitugev. Jällegi on platsis kaks viimast EM-i võistkondlikult võitnud IJsbrand Chardon, Koos de Ronde ja Theo Timmermann. Chardonil on teatavasti kaitsta Aacheni hõbe, kus ta kuulutati välja võitjana, kuid täpsemad arvestused näitasid nappi allajäämis ülikõva maratoni teinud sakslasele Michael Brauchlele. Viimane muide tänavu Saksamaa koondisesse ei pääsenud. Hollandlaste suurimaks ohustajaks peetakse noort (kõik alla 30.a.) ja arenevat Belgia koondist, mille liidriks individiuaalseltki kõva tulemust tegema minev Edouard Simonet, keda assisteerivad Boyd Exelli kunagine groom ja õpilane Glenn Geerts ja vaid 22aastane Dries Degrieck. Medalitele mõtlevad kindlasti ka isa ja poeg Joszef Dobrovitzid Ungarist ning Saksamaa koondis.

 

Hobumaailma peatoimetaja on Göteborgis kohapeal ning hoiab meie ning loomulikult ka Euroopa tippsportlastel silma peal. Muide esmakordselt ajaloos on Eesti EM-il esindatud ka oma ametnikuga – rakendispordis aitab korda pidada meie FEI Level 1 rakendi korrapidaja Ingrid Pruual, kes kuulub tänavu meilgi kolmel korral peakorrapidajana ametis oleva (Olustvere, Lauluväljak, Saku Suurhall) poolaka Jan Posluszny tiimi.