Euroopa Ratsaspordi Liit pidas peaassambleed

Euroopa Ratsaspordi Liit pidas 26.-28. septembrini Londonis korralist aastakoosolekut, kus osalesid enamuse vana maailma ratsaliitude esindajad.

Eelmise nädala keskel võõrustas Londoni Greenwitch’i linnajagu Euroopa Ratsaliidu (European Equestrian Federation – EEF) liikmeid. Greenwitch Park on teadaolevalt 2012.a. ratsutamise olümpiamängude toimumiskohaks, kus viiakse läbi kõik kolm ratsutamise olümpiaala. Kuulsas Old Royal Naval College kõrval asuv park asub ühes ainulaadsemas kohas, kust avaneb suurepärane vaade jõele ja üle selle ka London City-le. Kohaliku ratsaliidu esindajad lubasid entusiastlikult, et ratsutamise OM saab olema suurepärane ning ratsutamiseks vajalikud (ühekordsed!) ehitised on ainulaadsed.

EEF aastakoosoleku põhiteema võiks kokku võtta lausega – Euroopa Ratsaliit otsib oma kohta maailma teiste regionaalsete ratsaspordliitude ja FEI kõrval. Päevakorras olid sellised teemad nagu EEF missioon ja visioon, suurimad väljakutsed tuleviku Euroopa ratsaspordi ees ning loomulikult Londoni OM-ga seotud teemad. Meid kõige rohkem huvitanud teemaks oli spordi arendusteemad, kus sõna said Rootsi RL esindaja ja endine FEI peasekretär Bo Helander, EEF peasekretär Manuel Bandeira de Mello Portugalist ja Eesti Ratsaspordi Liidu peasekretär Siim Nõmmoja.

Eesti ettekanne keskendus väikseste ja arenevate ratsariikide probleemidele. Hea meel on tõdeda, et auditoorium, s.h. FEI president printsess Haya, kuulas ettekannet väga keskendunult ning tunnustas meid selge teemakäsitluse eest. Eesti Ratsaliidu jaoks kõige olulisem ongi vahest see, et me oleme täisväärtuslikud Euroopa ratsaspordi kogukonna liikmed ning meil on võimalus oma seisukohta välja öelda ning sellega võimaluste piires ka arvestatakse. Praktilise poole pealt annavad taolised kohtumised võimaluse sõlmida otsekontakte, mis mõne aja möödudes võivad osutuda hindamatuks abiks mõne koolituse korraldamisel, ametnike vahetamisel või meie sportlaste saatmisel välisvõistlustele.

Järgmine suurem ratsaspordiriikide koosviibimine toimub FEI peaassamblee ajal, 11.-14. novembrini, Rio de Janeiros Brasiilias.

Inglise keeles kokkuvõte käesolevast assambleest: http://www.bef.co.uk/Content.asp?PageID=847

ERL